گزارش کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل: بیش از 100 میلیون نفر اکنون به اجبار آواره شده اند

فیلیپو گراندی، رئیس کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، گفت: «هر سال در دهه گذشته، تعداد آنها افزایش یافته است. “یا جامعه بین المللی گرد هم می آیند تا برای رسیدگی به این تراژدی انسانی، حل و فصل مناقشات و یافتن راه حل های پایدار اقدام کنند، یا این روند وحشتناک ادامه خواهد داشت

امروزه از هر ۷۸ نفر روی زمین یک نفر آواره است. این یکنقطه عطف دراماتیککمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) گفت: «یک دهه پیش کمتر کسی انتظارش را داشت.

بر اساس گزارش سالانه آژانس، تا پایان سال 2021، تعداد آواره‌های ناشی از جنگ، خشونت، آزار و اذیت و نقض حقوق بشر به 89.3 میلیون نفر رسید. روندهای جهانی گزارش.

این نسبت به سال 2020 هشت درصد افزایش داشت و “بیش از دو برابر رقم 10 سال پیشنویسندگان گزارش گفتند، افزایش سال گذشته را به درگیری‌های فزاینده متعدد «و درگیری‌های جدیدی که شعله‌ور شده‌اند» نسبت می‌دهند.

راننده ناامنی غذایی

رقم 100 میلیون آواره در ماه مه، 10 هفته از زمان تهاجم روسیه به اوکراین که باعث کمبود جهانی غلات و کود از سوی این صادرکنندگان بزرگ شد، به دست آمد که سازمان‌های بشردوستانه سازمان ملل با هشدار فزاینده‌ای به آن واکنش نشان دادند.

کمیسر عالی گراندی در یک کنفرانس مطبوعاتی در ژنو در پاسخ به این سوال که آیا بحران جهانی ناامنی غذایی که اکنون در جریان است احتمالاً مردم بیشتری را مجبور به ترک خانه‌های خود می‌کند، گفت که او “نمی‌تواند تصور کند که چگونه” می‌تواند در غیر این صورت باشد.

«اگر علاوه بر… جنگ، حقوق بشر (نقض حقوق)، آب و هوا، بحران غذایی دارید، آن را نام ببرید. علاوه بر این، اگر بحران غذایی داشته باشید، روندهایی را که در این گزارش توضیح داده شده است، تسریع می‌کند و ما شاهد شتاب آن در چند ماه اول سال بوده‌ایم.»

رئیس کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) ادامه داد: «این بدان معناست که آنچه کشورها برای مقاومت در برابر افزایش قیمت غلات و سوخت انجام می‌دهند، برای جلوگیری از جابجایی تعداد بیشتری از مردم نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. می تواند اعداد بسیار بزرگی باشد.”

جابجایی ناشی از تعارض

آژانس سازمان ملل متحد با استناد به داده های بانک جهانی گفت، در مجموع، 23 کشور با جمعیت 850 میلیون نفری با “درگیری های با شدت متوسط ​​یا شدید مواجه شدند.”

از میان 89.3 میلیون آواره جهان در سال گذشته، 27.1 میلیون نفر پناهنده بودند – 21.3 میلیون نفر تحت دستور کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و 5.8 میلیون فلسطینی تحت مراقبت آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد، آنروا.

یکی دیگر 53.2 میلیون آواره داخلی، 4.6 میلیون پناهجو و 4.4 میلیون ونزوئلایی بودند که گزینه کمی جز فرار از بحران اقتصادی و سیاسی کشورشان باقی مانده بود.

داده های گزارش کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل بر نقش حیاتی کشورهای در حال توسعه جهان در پناه دادن به آوارگان تاکید می کند، به طوری که کشورهای کم درآمد و متوسط ​​میزبان بیش از چهار نفر از پنج پناهنده جهان هستند.

با 3.8 میلیون پناهنده در داخل مرزهای خود، ترکیه میزبان بیشترین تعداد پناهجو استپس از آن کلمبیا با 1.8 میلیون (شامل اتباع ونزوئلا)، اوگاندا و پاکستان (هر کدام 1.5 میلیون) و آلمان (1.3 میلیون) قرار دارند.

نسبت به جمعیت ملی خود، جزیره آروبا در دریای کارائیب میزبان بیشترین تعداد ونزوئلایی ها بود آواره خارج از کشور (یک نفر از هر شش)، در حالی که لبنان میزبان بیشترین تعداد پناهنده (یکی از هشت نفر)، پس از آن کوراسائو (یک از هر 10)، اردن (یک در 14) و ترکیه (یک نفر از 23).

بدبختی میلیون ها نفر

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در میان بحران های جدید بشردوستانه که در سال 2021 برجسته شد، اشاره کرد که درگیری در تیگری اتیوپی این منطقه حداقل 2.5 میلیون نفر را در داخل کشور خود آواره کرد که حدود 1.5 میلیون نفر از آنها در طول سال به خانه های خود بازگشتند.

که در افغانستانتسلط طالبان بر کابل در اوت 2021 منجر به آوارگی در داخل کشور و کشورهای همسایه شد. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) گفت که تعداد بیجاشدگان داخلی برای پانزدهمین سال متوالی افزایش یافته است، حتی با وجود بازگشت بیش از 790,000 افغان در طول سال.

در نهایت، جمهوری دموکراتیک کنگو، نیجریه، سودان جنوبی، سودان، سوریه و یمن شاهد افزایش بین 100000 تا 500000 نفر در داخل کشور در سال 2021 بودند.

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما