4 دلار را در کانال 33 تست کنید

دیروز شاخص قیمت برای چهارمین بار از ابتدای سال جاری تا کنون به 33 هزار تومان رسید. در عین حال بررسی ها حاکی از آن است که هر 3 بار ورود، قیمت این ارز در کانال مذکور در روزها و ماه های گذشته بدون تغییر باقی مانده و با تغییر روند به سمت کانال های پایین تری همراه بوده است. کارشناسان بازار ارز تهران نیز 2 دیدگاه متفاوت در مواجهه با روند افزایشی روز دوشنبه را بررسی کردند.

به گزارش دنیای اقتصاد، برخی از این افراد با اشاره به تلاش بانک مرکزی برای کنترل نرخ ارز در هفته های اخیر معتقدند با وجود انتظار افزایش فضای معاملاتی بازار، روند جدید افزایشی نرخ غیررسمی دلار باز هم با مقاومت بازارساز مواجه شده است و سطوح پایین تر از قیمت کانال است. اما پس از آن به گفته برخی دیگر از تحلیلگران، در روزهای اخیر سرمایه های قابل توجهی از بازار سرمایه ایران خارج شده است و مقصد احتمالی این دارایی ها بازار ارز و طلا است، تومانی یا حتی بیشتر، کانال های بالاتری وجود دارد. در نهایت قیمت هر ورق دلار آزاد در معاملات بعدازظهر دیروز با حدود 220 تومان افزایش نسبت به قیمت روز یکشنبه به 33 هزار و 150 رسید.

4 دلار را در کانال 33 تست کنید

دیروز دوشنبه 18 فروردین ماه شاخص قیمت ارز در بازار غیر رسمی تهران افزایش یافت. هر ورق این اسکناس آمریکایی صبح دیروز با حدود 70 تومان افزایش نسبت به قیمت روز یکشنبه به مبلغ 33 هزار تومان اولین معاملات خود را آغاز کرد. در جریان معاملات، قیمت این ارز مجددا افزایش یافت و ساعاتی پس از ظهر امروز به مبلغ 33 هزار و 100 تومان معامله شد.

در نهایت قیمت هر ورق این اسکناس آمریکایی نسبت به قیمت روز یکشنبه 33 هزار و 150 تومان حدود 220 تومان افزایش یافت. روند افزایشی مشاهده شده در شاخص نرخ ارز در روزهای گذشته حاکی از آن است که بانک مرکزی تمایلی به افزایش قیمت ارز تا سطح کانال قیمتی 33 هزار تومان ندارد و با افزایش سطح از حمایت آن از پول ملی با تزریق ارز در معاملات رسمی جلوگیری می شود. اما در روزهای اخیر و با توجه به تغییراتی که در معاملات بازار سرمایه رخ داده، حجم قابل توجهی از دارایی ها به بازار اضافه شده است که نزدیک ترین هدف از آن معاملات ارز و طلا است. در نتیجه انتظار می رود حجم تقاضا برای معادلات جدید باعث اختلال در بازار و افزایش قیمت شود. با این حال باید دید واکنش بانک مرکزی به این افزایش احتمالی تقاضا چه خواهد بود و آیا همچنان قصد دارد به تزریق خود به بازار ادامه دهد یا خیر.

سکه روی زمین دوشنبه کانال 15

با تغییر کانال، شاخص نرخ ارز در معاملات دیروز، ضرب قیمت سکه طلا در قیمت دلار غیررسمی در قیمت جهانی اونس طلا و نرخ تبدیل اونس به سکه گرمی نیز در کانال 15 میلیون تومان افزایش و پیشرفت کرد. در همین راستا قیمت هر قطعه سکه طلا نیز با 270 هزار تومان افزایش نسبت به قیمت روز یکشنبه به 15 میلیون و 270 هزار تومان رسید. لازم به ذکر است قیمت حباب، قیمت این فلز گران است و قیمت یک میلیون و 600 هزار تومان دیروز در کانال محدود محاسبه شد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم