100 سرقت خشن در تهران

سارق خشن که با تهدید به قتل آیت الله هاشمی رفسنجانی (نیایش) در بزرگراه اقدام به سرقت تلفن همراه زن جوانی کرده بود، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد و پلیس به 100 فقره سرقت اعتراف کرد.

به گزارش ایران چند روز پیش ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که واکنش های زیادی را از سوی کاربران به همراه داشت. در این فیلم مرد جوانی در ترافیک بزرگراه ایستاده بود و در حالی که گرز در دست داشت به سمت یک خودروی پژو 206 به رانندگی زنی رفت و با تهدید خودرو را باز کرد و پس از سرقت گوشی خود وارد فضای سبز بزرگراه شد. ناپدید شد.

زن جوان پس از گزارش این حادثه به پلیس گفت: در ترافیک داخل ماشین نشسته بودم که ناگهان مردی به سمت من آمد و در ماشین را باز کرد و خواست گوشی من را بدزدد که گوشی را دوباره پرت کردم. صندلی اما ماشین را عوض کرد گوشی را برداشت و سپس به تهدید اسلحه پشت ماشین را باز کرد و فرار کرد.

گروهبان کارآگاه “علی ولی پور گودرزی” رئیس پلیس پایتخت در تشریح این خبر گفت: روز شنبه یکم اسفندماه گزارشی مبنی بر تجاوز به عنف و سرقت یک زن در تردد در بزرگراه گزارش شد که موضوع به پلیس آگاهی اعلام شد. پلیس آگاهی، موضوع در دستور کار تیم کارآگاهان اداره هجدهم قرار گرفت و به پلیس آگاهی اطلاع رسانی شد.

وی با بیان اینکه پخش فیلم این خشونت در فضای مجازی جنجال زیادی به پا کرده بود، ادامه داد: تحقیقات کارآگاهان میدانی نشان داد که مرد جوان با سوء استفاده از تردد در بزرگراه به خودروی تصادفی نزدیک شده و زن جوان را به سرقت برده است. تلفن همراه با خشونت و دعوا

کارآگاهان اداره هجدهم ابتدا موفق به شناسایی هویت و مخفیگاه متهم در جنوب تهران شدند و پس از کشف این اطلاعات مهم، در عملیاتی هماهنگ روز پنجشنبه بیست و هفتم اسفندماه سارق را دستگیر کردند. هماهنگی قضایی

متهم پس از انتقال به اداره هجدهم پلیس آگاهی به جرم تجاوز جنسی به زن جوان در بزرگراه، اقامه نماز با وی، 100 فقره سرقت و خشونت در خیابان های تهران اعتراف کرد و گفت: من یک خارجی هستم اما من در ایران بزرگ شدم و در شهریار زندگی می کنم و شناسنامه هم ندارم. یک روز به طور تصادفی با دوستم برای دزدی به خیابان های شمال تهران رفتیم. دوستم وقتی این زن را دید گفت: برو موبایلش را بدزدی بعد سر جاده جلوی اتوبان منتظر ایستاد و بعد از سرقت سوار موتورسیکلت شدم و البته فرار کردیم. در بین راه با موتورسیکلت دیگری برخورد کردم و پلیس ما را تعقیب کرد و من دستگیر شدم اما همدستم فرار کرد.

سرهنگ کارآگاه گودرزی در پایان خاطرنشان کرد: در تحقیقات انجام شده سارق جوان ضمن اعتراف به بزه زورگیری با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی برای کشف جرایم احتمالی و شناسایی آنها تفهیم اتهام شد.

علی صالحی، دادستان تهران در این خصوص گفت: در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر تجاوز به عنف زن در حال رانندگی در اتوبان آیت الله هاشمی رفسنجانی (ناییش) پس از تشکیل مقام قضایی. پرونده در دفتر دادستان تهران ، سفارشات ویژه ای برای شناسایی و उदरी मुदेश बहीलान व मामोान शामोरन शुल डुण صادر شده است.

وی افزود: پس از اقدامات انجام شده در این رابطه، متهم توسط پلیس تهران دستگیر شد و در حال حاضر مراحل تحقیقات ادامه دارد.

دادستان تهران در بازدید از زندان غزلحصار گفت: زندانیانی که سابقه جرایم خشن داشته باشند از امکانات قانونی و دوستی محروم می شوند.

دادستان تهران با اشاره به اینکه مردم می دانند با این افراد قاطعانه و بدون مصالحه برخورد خواهد شد، تصریح کرد: امنیت مردم خط قرمز دستگاه قضایی است و در این زمینه هیچ مقدمه ای برای این موضوع وجود ندارد. هر فردی باشد و پرونده ها با جدیت پیگیری می شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم