یک هتل خنک از هر نظر به جز یک

این مقاله بخشی از بخش طراحی ما در مورد تبدیل محیط به شریک خلاقانه در طراحی خانه های زیبا است.


هنگامی که نمایندگان گروپو هابیتا از معمار آلبرتو کالاچ خواستند هتلی سازگار با زمین و کم مصرف در امتداد ساحل جنگلی اوآخاکا طراحی کند، او می دانست که در ازای آن به چند چیز نیاز دارد.

او گفت که هتل های زنجیره ای لوکس باید درک کند که پایگاه جدید آن باید در مقیاس کوچک و کم ارتفاع باشد تا تخریب پوشش گیاهی طبیعی را به حداقل برساند و از آسیب های زیست محیطی که پروژه های ساختمانی بزرگ می توانند در زمین ها و منابع آب محلی ایجاد کنند، کاهش یابد. . آقای. مفهوم حساس کالاچ برای چیزی که اکنون هتل Terrestre نامیده می شود، فقط 14 اتاق را مجاز می کرد و پتانسیل سود ملک را محدود می کرد.

مهمانان آینده نیز باید فداکاری کنند، زیرا برای جلوگیری از استفاده از سوخت‌های فسیلی، هتل باید کاملاً از انرژی خورشیدی استفاده می‌کرد. اتاق‌های هتل Terrestre دارای آب گرم و وای‌فای هستند، اما با منبع انرژی محدود به دلیل آب و هوا کار می‌کنند، و لوازم مهمان‌نوازی مانند سشوار داخل اتاق و حتی تهویه مطبوع را دور از ذهن می‌گذارند. شب – در مکانی که دما در تمام طول سال می تواند به بالای 80 درجه برسد.

اینکه معمار به خواسته هایش رسیده است چندان تعجب آور نیست. آقای. کالاچ یک طراح سوپراستار در مکزیک است، نیروی خلاق پشت پروژه‌های شاخص متعدد، از جمله کتابخانه تحسین‌شده Vasconcelos در مکزیکو سیتی. نام او یک برند است.

اما شرکت او همچنین به‌خاطر ارائه یک معامله معروف است، در این مورد، یک واحه آرام و ساحلی ایجاد می‌کند که با خورشید و شن‌های اطراف آن همگام می‌شود و منظره‌ای از اقیانوس آرام از یک طرف و کوه‌های Sierra Madre del Sur را به حداکثر می‌رساند. دیگری.

او ممکن است AC را حذف کرده باشد، اما به هر یک از اتاق ها استخر شنای خصوصی خود را برای خنک شدن سریع داده است. او خاطرنشان کرد که ساحل فقط چند صد فوت با آن فاصله دارد.

«و اتاق‌ها را جهت گير كردن بادها قرار داديم. نسیمی که در روز از اقیانوس می‌آید و هوای خنکی که در طول شب از کوه‌ها می‌آید.” تهویه مطبوع تقریباً 8 درصد از آلودگی سیاره زمین را نشان می دهد.

به گفته مویس میچا، یکی از بنیانگذاران گروپو هابیتا، که 15 هتل طراحی پیشرو در مکزیک را اداره می کند، هدف هتل Terrestre ارائه لذت های ساده از طریق یک فیلتر کم تاثیر و طراحی بالا است. او گفت: ایده این است که دست در دست طبیعت کار کنیم.

برای این منظور، این هتل به عنوان یک استراحتگاه ساحلی مکزیکی عمل می کند، اما با تاکید بر آرامش و سلامتی به جای مارگاریتاها و گروه های موسیقی ماریاچی. یک رستوران در محل با غذاهای لذیذ و یک بار مجزا وجود دارد که مهمانان در آن با هم می‌نشینند. اما بیشتر مکانی برای مدیتیشن، غوطه ور شدن در وان های غوطه ور شدن در محل و قدم زدن در باغ های پیچیده ای است که در پیچ و خم های ساکولنت ها و گیاهان بومی شکل گرفته اند، مانند فرانجیپانی که برای چند هفته شکوفه های درخشان و سفید خود را پر می کنند. هر بهار

میهمانان می‌توانند دوچرخه‌های کوهستانی قرض بگیرند یا به کارخانه‌های معروف مزکال Oaxaca سفر کنند، اما به همان اندازه تمایل دارند که شب‌های عاشقانه را با تماشای غروب خورشید بگذرانند و سپس با ساعت طبیعت به رختخواب بروند. این هتل که سال گذشته افتتاح شد، محبوبیت خود را در بین مسافران ماه عسل ثابت کرده است.

از یک جهت، هتل Terrestre از راه دور است. نزدیکترین شهر قابل توجه، Puerto Escondido است که 18 مایلی با ماشین فاصله دارد، در دو مایلی اول جاده خاکی خاکی که استراحتگاه را به بزرگراه ساحلی متصل می کند. در یک مایل دیگر، منطقه شیک می شود. این مکان که پر از بیشه‌های انبه، مزرعه‌های گاوداری و گاه به گاه تمساح است، به‌طور پیوسته در حال توسعه به‌عنوان یک مکان گران‌قیمت است و خانه کاسا وابی، مرکز فرهنگی و خلوت‌گاه هنرمندان مشهوری است که توسط تادائو آندو طراحی شده است.

آقای. او گفت که کالاچ طراحی خود را ساده نگه داشته و از “بدون مواد اضافی که شما نیاز ندارید” استفاده کرده است. هدف محدود کردن هزینه های زیست محیطی حمل و نقل کالاهای اضافی از طریق جاده های کوهستانی و بارگیری محل های دفن زباله بود.

ساختار اصلی، که اتاق‌های مهمان را در خود جای داده است، تزئینات بسیار کمی دارد، اگرچه به دلیل دیوارهای بنایی بیرونی که مانند پله‌هایی که از زمین بلند می‌شوند، به سمت بالا و عقب می‌روند، پویا باقی می‌ماند. لبه‌های برهنه و بروتالیستی ساختمان وجود دارد، اگرچه یکی از آنها با بافت آجرها که در جهات مختلف قرار گرفته‌اند و به رنگ‌های گرم بژ، قهوه‌ای و قرمز سنگ محلی که از آن گرفته شده‌اند، نرم شده است.

ساختمان در دو سطح است: اولی محصور است، با دیوارهای بتنی نمایان و سقف های طاقدار بشکه ای (و مبلمان سفارشی توسط طراح برجسته اسکار هاگرمن). دومی که از طریق یک پلکان بیرونی به آن می رسد، در فضای باز است و دارای یک استخر و قسمت کوچکی از سقف است که هنگام تماشای مناظر مهمانان، سایه ایجاد می کند.

این مناظر وسیع و شیوه‌ای که معماری آن‌ها را قاب می‌کند، امکانات واقعی هتل Terrestre، Mr. کلاچ گفت، به اندازه کافی بزرگ، ارگانیک و خیره کننده است که میهمانان چیزهای کوچکی مانند تهویه هوا را در اوج تابستان فراموش کنند. یا حداقل امید او همین است.

او گفت: “هر شهروند جهان انتظار دارد که شخص دیگری مشکل گرمایش را حل کند، دولت، تولیدکنندگان انرژی.” “اما این همه ما هستیم. همه ما باید شیوه های خاصی از رفتار را تغییر دهیم.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما