گوترش در جامائیکا قول همبستگی می‌دهد و موانع «اخلاقی، قدرت و عملی» برای توسعه را تشریح می‌کند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با اندرو هولنس، نخست وزیر جامائیکا، گفت: «ما مصمم هستیم که تمام تلاش خود را برای اصلاح آن انجام دهیم و این دلیل سفر من است.

آقای. گوترش همچنین گفت که آنها درباره “وضعیت غم انگیز” در هائیتی که یکی از بزرگترین چالش های سیاسی پیش روی کل منطقه کارائیب است، گفتگو کرده اند و از مشارکت جامائیکا در جستجوی راه حل های فوری برای بحران در آنجا، همراه با بلوک بین دولتی منطقه ای 15 کشور عضو ستایش کرده است. ، CARICOM.

تهاجم مسالمت آمیز

او به توانایی جامائیکا “در تهاجم مسالمت آمیز به تمام جهان، با آن ادای احترام کرد فرهنگ، موسیقی و هنر آنطی دهه‌های اخیر، ثابت می‌کند که تنوع در دوران پسااستعماری، تا زمانی که سیاست‌های درست اتخاذ شود، می‌تواند یک «ثروت باشد، نه تهدید».

“ما امروز با … وقتی به معماری مالی بین‌المللی کنونی نگاه می‌کنیم – یک مشکل اخلاقی، یک مشکل قدرت و یک مشکل عملیدبیرکل سازمان ملل متحد گفت.

در بعد اخلاقی، وی یادآور شد که توسعه، توزیع و بازیابی واکسن کووید-19 تحت سلطه کشورهای ثروتمندتر بوده است که می‌توانند پول چاپ کنند، در حالی که کشورهای در حال توسعه نمی‌توانند.

او مشکل عظیم نقدینگی جهانی را یادآور شد که در آن قوانین بین‌المللی کج به این معناست که بی‌عدالتی‌ها نهادینه شده‌اند و کمتر توسعه‌یافته‌ترین کشورها در معرض مکانیسم‌های استقراض و بدهی قرار می‌گیرند که منسوخ و ناعادلانه هستند.

خط مقدم آب و هوا

«به ویژه کشورهای جزیره ای کوچک در حال توسعه، به دلیل ساختار اقتصادشان به دلیل موقعیت جغرافیایی، وسعت و به دلیل عظیم بودن، از سطح بالایی از آسیب پذیری برخوردارند. تاثیری که آنها در رابطه با تغییرات آب و هوایی متحمل می شوند

ثانیاً، او به ساختارهای قدرت قدیمی که پس از پایان جنگ جهانی دوم ایجاد شد، در برتون وودز اشاره کرد، زمانی که کشورهایی مانند جامائیکا همچنان مستعمره بریتانیا بودند، بدون صدا، همراه با بیشتر آفریقا.

«و بدیهی است که ساختار آنچه در دهه‌های گذشته ایجاد شد، با محدودیت‌های کوچک‌تر، نشان‌دهنده روابط قدرتی است که پس از جنگ جهانی دوم وجود داشت. آنها منسوخ شده اند و بنابراین، سیستم ناعادلانه و ناکارآمد است. این سیستم نیاز به اصلاح دارد تا آن را با واقعیت‌های اقتصاد جهانی امروز تطبیق دهد.»

و اکنون، وی افزود، چالش های عملی متعددی برای توسعه پایدار و عادلانه وجود دارد:

و در رابطه با پیوند بهتر بین آب و هوا و امور مالی و حمایت قوی تر از سازگاری به ویژه، و به ویژه، در کشورهای جزیره ای کوچک در حال توسعه، می توان کارهای بیشتری انجام داد.

دبیر کل آنتونیو گوترش (سومین سمت چپ) آثار هنری پر جنب و جوشی که در Art Walk، Water Lane در مرکز شهر کینگستون در طول بازدید رسمی خود از جامائیکا به نمایش گذاشته شده است را تحسین می کند.

عکس سازمان ملل/ جرمین دانکن

دبیر کل آنتونیو گوترش (سومین سمت چپ) آثار هنری پر جنب و جوشی که در Art Walk، Water Lane در مرکز شهر کینگستون در طول بازدید رسمی خود از جامائیکا به نمایش گذاشته شده است را تحسین می کند.

تعمیر سیستم خراب

اگر آنها مدل کسب و کار خود را تغییر دهند – رویکرد جدیدی به ریسک – و بتوانند از منابع خود برای اهرم انبوه استفاده کنند، می توان کارهای بیشتری را در افزایش اثر کار بانک های توسعه چندجانبه انجام داد. دسترسی به منابع مالی خصوصی با هزینه های معقول برای کشورهای در حال توسعه.»

دبیرکل سازمان ملل گفت که او در این هفته به G7 و در جلسه بعدی G20 خواهد پرداخت و اصرار دارد که این ابعاد اخلاقی، قدرت و عملی به درستی مورد توجه قرار گیرد.

او توصیف آقای مقدس و به عنوان قهرمان، “در رابطه با اقدام اقلیمی، و یک قهرمان در رابطه با معماری مالی چندجانبه اصلاح شده موثر در جهان.”

نجات آینده ای برای هائیتی

در هائیتی، آقای گوترش گفت که بحران های متعدد خشونت باند، یک سیستم سیاسی فلج، رنج بشردوستانه و ناامنی افسارگسیخته، نیازمند “تعهد بسیار قوی تر از سوی جامعه بین المللی است.”

او پیشنهاد خود به شورای امنیت را یادآور شد که هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است، برای «یک نیروی پلیس قوی بین‌المللی برای سرکوب باندهاو به موازات یک روند سیاسی، شرایطی را فراهم کند تا یک تیم بتواند به وضعیت دراماتیک خود رسیدگی کند.»

او گفت که جامائیکا به سرعت به این ایده متعهد شده بود و همراه با CARICOM در تلاش برای گرد هم آوردن سهامداران هائیتی برای یافتن راهی برای پیشرفت سرمایه گذاری کرده است.

“من می خواهم خودم را بیان کنم حمایت کامل از ابتکارات جامائیکا و CARICOM. و من می خواهم یک بار دیگر از جامعه بین المللی بخواهم که درک کند که همبستگی موثر با هائیتی نه تنها یک امر سخاوتمندی است، بلکه اساسا یک موضوع منفعت شخصی روشنفکرانه. زیرا وضعیت کنونی هائیتی منعکس کننده تهدیدی برای امنیت کل منطقه و فراتر از آن است.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما