گوترش با مصادف شدن ماه رمضان، عید پاک و عید فصح، جهان را «متحد در صلح» فراخواند

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل، درخواست خود را برای صلح صادر کرد و اذعان کرد که در بسیاری از نقاط جهان “به طور چشمگیری کمبود” وجود داردطی مصاحبه ای با سرویس عربی خبرگزاری سازمان ملل متحد، پیش از سفری که اکنون برای وی به یک کشور مسلمان درگیر چالش ها در ماه مبارک رمضان تبدیل شده است.

“من فکر می کنم این لحظه ای است که همه ما برای صلح متحد شویم. صلح با ارزش ترین چیزی است که می توانیم داشته باشیم در جهان»، آقای. گوترش گفت.

صلح گرانبها

“بنابراین، این لحظه ای است که باید دور هم جمع شویم کسانی که به روش های مختلف به خدا ایمان دارند، با عبارات مختلف، صدای خود را در یک دعای مشترک برای صلح بپیوندند.

دبیرکل سازمان ملل سنت خود را برای دیدار همبستگی در ماه رمضان آغاز کرد، زمانی که کمیساریای عالی پناهندگان بود و آژانس پناهندگان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل را اداره می کرد – شغلی که او ده سال در آن مشغول بود، قبل از اینکه در سال 2017 به عنوان عالی ترین شغل سازمان ملل متحد مشغول شود.

اکثریت پناهندگان مسلمان بودندو اکثر جوامعی که با سخاوت و همبستگی فراوان میزبان پناهندگان بودند مسلمان بودند. قرآن.

روزه در همبستگی

او گفت که بازدید سالانه‌اش از کمپ‌ها یا سکونتگاه‌های پناهندگان به‌عنوان رئیس کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، جایی که به‌خاطر همبستگی روزه گرفت، همچنین فرصتی برای برجسته کردن سخاوت جوامع میزبان فراهم کرد.

“زمانی که من دبیرکل شدم، فکر کردم که این سنت باید حفظ شود – در حال حاضر، تمرکز بر جوامع پناهندگان نیست، اما متمرکز بر جوامع مسلمانی که در رنج هستند“، او گفت.

چهره واقعی اسلام

دبیرکل سازمان ملل متحد در پاسخ به این سوال که پیوستن به مسلمانان در ماه رمضان چه بینشی به او داده است، گفت که این “چهره واقعی اسلام” را به او نشان می دهد.

حس صلح، حس همبستگی، حس سخاوت که من در جوامع میزبان پناهندگان شاهد بودم، و همچنین تاب آوری، شجاعت خود پناهندگان بسیار الهام بخش بود. سوگند – دشنام این یک الهام بسیار مهم از همه کارهایی است که امروز انجام می دهمبه عنوان دبیر کل سازمان ملل متحد.”

دعا برای آرامش

هفته آینده، به مناسبت تعیین زمان ویژه در تقویم معنوی برای ادیان ابراهیمی – اسلام، مسیحیت و یهودیت – نمایندگان ادیان بزرگ جهان و همچنین غیر مذهبی ها، روز جمعه در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک گرد هم می آیند. ، برای صلح دعا کنیم.

ایده پشت 15 دقیقه تفکر، ارائه یک پیام انتقادی در مورد صلح در زمان جنگ و رنج بسیار در سراسر جهان است.

از اعضای خانواده سازمان ملل متحد، از جمله کارکنان، نمایندگان و سپاه مطبوعات، استقبال می شود.

لحظه دعا برای افراد دارای ادیان و عقاید مختلف، قرار است در مجسمه تفنگ گره‌دار در ساعت 1230 شب به وقت محلی آغاز شود.

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما