هکرها از طریق پل بلاک چین RenBridge 540 میلیون دلار پولشویی کردند

بر اساس گزارش گروه تحلیل بلاک چین Elliptic، هکرها، کلاهبرداران و سارقان سایبری از سال 2020 حداقل 540 میلیون دلار ارز دیجیتال را از طریق پل بلاک چین RenBridge شسته اند. محققان در گزارش خود از RenBridge به عنوان نمونه خطرناک شبکه های بلاک چین یاد کردند.

RenBridge به عنوان راهی برای تبدیل ارزهای دیجیتال ساده مانند ZEC و Bitcoin (BTC) به شبکه اتریوم (ETH) و سپس به سایر بلاک چین ها ارائه شده است. این گزارش همچنین اشاره می کند که پل های بلاک چین به عنوان یک تسهیل کننده کلیدی پولشویی ظاهر شده اند و به افراد این امکان را می دهند که به راحتی پول مجازی را بین شبکه های مربوطه خود جابجا کنند و در عین حال از مقررات اجتناب کنند. این مورد شامل درآمد حاصل از عملیات باج افزار و سرقت از سایر بلاک چین ها می شود.

همانطور که برخی انتظار دارند، کدها کاملا غیرقابل ردیابی نیستند، اما همچنان می توان با خدمات ویژه، به ویژه خدمات غیرمتمرکز مانند Elliptic، منابع مالی را پنهان کرد. اکنون سازمان های نظارتی به این موضوع توجه بیشتری دارند. در اوایل این هفته، وزارت خزانه داری ایالات متحده پلتفرم Tornado Cash را که یک مخلوط کننده غیرمتمرکز برای پنهان کردن منابع رمزنگاری شده است، ممنوع کرد. این سازمان همچنین در اقدامی مشابه در ماه می، میکسر Blender.io را ممنوع کرد. در هر دو مورد، دولت ادعا می کند که هکرهای کره شمالی از این خدمات استفاده کرده اند.

مقاله مرتبط:

گزارش Elliptic همچنین نشان می‌دهد که RenBridge برای شستشوی توکن‌های سرقت شده از شبکه Liquid ژاپن که با کره شمالی مرتبط است، استفاده شده است. علاوه بر این، گفته می شود که این بلاک چین پل در میان عملیات باج افزارهای مرتبط با روسیه نیز بسیار محبوب است و 154 میلیون دلار ارز رمزنگاری شده سرقت شده از طریق این سرویس شسته شده است.

محدود کردن بسیاری از خدمات دیجیتال با هدف جلوگیری از جرایم سایبری و همچنین مواردی مانند حریم خصوصی امکان پذیر است. البته تامین مالی غیرمتمرکز (DiFi) به ویژه مملو از سرقت و هک است و شناسایی نقاط بازرسی و چهره در این شبکه ها برای تحلیلگران امنیتی و دولت ها مفید خواهد بود.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما