نتایج یک داروی کاندید برای بیماری آلزایمر

فرارو- در دنیا اخباری در مورد تحقیقات مرتبط با آلزایمر وجود دارد. در یک کارآزمایی سه مرحله‌ای، شرکت داروسازی آمریکایی Biogen و شرکت ژاپنی Eisai این هفته گزارش دادند که Lecanemab، یک آنتی‌بادی مونوکلونال آزمایشی، پس از 18 ماه باعث کاهش 27 درصدی در تشخیص شد. این نشانه‌ای از بیماری آلزایمر است.

به روگل فرارو به نیکل از دویکه وله، محققان ده ها سال است که به دنبال درمان تایید شده برای آلزایمر بوده اند. این نتایج جدید ما را در کجای رقابت جهانی برای درمان این بیماری ویرانگر قرار می دهد؟

از تست خودرو چه می دانیم؟

در این آزمایش که در مارس 2019 آغاز شد، حدود 2000 نفر مبتلا به آلزایمر زودرس شرکت کردند. برای نیمی از شرکت کنندگان، دو تزریق “لاکان ماب” در هفته انجام شد، در حالی که نیمی دیگر از شرکت کنندگان دارونما دریافت کردند. در ابتدا و انتهای کارآزمایی، محققان شدت علائم زوال عقل را در میان شرکت‌کنندگان اندازه‌گیری کردند. پس از 18 ماه، گروه درمان در مقایسه با گروهی که دارونما دریافت کردند، 27 درصد کاهش علائم را مشاهده کردند.

«تارا اسپایرز جونز»، استاد تحلیل عصبی در مؤسسه تحقیقاتی زوال عقل بریتانیا در دانشگاه ادینبورگ، می‌گوید: «اگر بتوان داده‌ها را بررسی کرد، این واقعاً خبر بسیار خوبی است. اگرچه این یک درمان نیست زیرا افراد را به حالت عادی خود باز نمی‌گرداند. همچنین یک مزیت بزرگ است زیرا افراد می توانند برای مدت طولانی تری با بیماری آلزایمر به خوبی زندگی کنند.

آلزایمر

بیماری بدون درمان

بر اساس داده های بنیاد Bright Focus، که تحقیقات علمی در مورد آلزایمر ارائه می دهد، آلزایمر یک بیماری ویرانگر و تا کنون صعب العلاج است که بیش از 50 میلیون نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده است.

«نیکلاس وایلین»، پزشک فرانسوی و دانشیار عصب شناسی (عصب شناسی) دانشگاه سوربن نیز به «دویچ و او» می گوید: آیا درمانی دارد؟ با این حال، هیچ دارویی وجود ندارد. البته کارهای زیادی وجود دارد که می توانیم برای کمک به افراد مبتلا به آلزایمر انجام دهیم.

تاکنون هیچ درمانی برای آلزایمر که بتواند پیشرفت بیماری را متوقف یا معکوس کند، یافت نشده است. اگرچه نتیجه محاکمه اخیر دلگرم کننده به نظر می رسد، اما مقدماتی است و پرونده مورد بررسی همتایان قرار نگرفته است. محققان نسبت به تخمین بیش از حد نتایج تحقیقات اخیر قبل از انجام تحقیقات بیشتر هشدار می دهند.

«چارلز مارشال»، مدرس ارشد و مشاور افتخاری متخصص مغز و اعصاب در مؤسسه سلامت جامعه ولفسون در دانشگاه کوئین مری لندن که در این تحقیق شرکت نکرده است، می گوید: «مزایای ذکر شده نسبتاً اندک است و باید با خطرات آن مقایسه شود. عوارض جانبی، از جمله التهاب و خونریزی.

پروتئین های آمیلوئید و آلزایمر

بخشی از هیجانی که این داروی جدید در جامعه تحقیقاتی آلزایمر ایجاد کرده است، اعتبار بالقوه آن است، که از این نظریه ناشی می شود که بیماری آلزایمر به شدت با پروتئینی به نام آمیلوئید بتا مرتبط است. مانند تمام داروهایی که به “mab” ختم می شوند که مخفف آنتی بادی مونوکلونال است، Lecanemab آنتی بادی است که به طور خاص پروتئین آمیلوئید بتا را هدف قرار می دهد.

آنتی بادی ها می توانند به مواد خارجی خاص مانند ویروس ها بچسبند و نقش کلیدی در واکنش سیستم ایمنی به عوامل بیماری ایفا کنند. انسان به طور طبیعی پروتئین آمیلوئید بتا تولید می کند.این پروتئین در ژنی در کروموزوم 21، یکی از 23 جفت کروموزوم بدن انسان کدگذاری شده است. هنگامی که تعداد زیادی از این پروتئین ها در مغز جمع می شوند، می توانند پلاک هایی را تشکیل دهند که بسیاری از محققان معتقدند می تواند علت آسیب آلزایمر باشد. گفته می شود «لکانماب» با پاکسازی این پلاک ها عمل می کند.

با این حال، برخی از محققان به طور کامل در مورد ارتباط بین پروتئین بتا آمیلوئید و آلزایمر متقاعد نشده اند. ولین می گوید: شواهد زیادی برای فرضیه آمیلوئید وجود دارد، اما برخی معتقدند آمیلوئید عامل همه چیز در بیماری آلزایمر است، در حالی که برخی دیگر مانند من فکر می کنند که آمیلوئید مهم است، اما عوامل دیگری نیز در این مورد موثر هستند. گرفتار.”

بیوژن آدوکانوماب

در سپتامبر 2016، شرکت “Biogen” (Biogen) یک آزمایش سه مرحله ای را برای دارویی به نام “Aducanumab” آغاز کرد که پروتئین های بتا آمیلوئید را نیز هدف قرار می دهد. این آزمایش در مارس 2019 متوقف شد.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی Biogen، این آزمایش لغو شد زیرا محققان معتقد بودند که اهداف مطالعات محقق نشده است. دلایل توقف تحقیقات هنوز مشخص نیست. با این حال، چند ماه بعد، Biogen تاییدیه سریع داروی آدوکانوماب را از سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) دریافت کرد. آژانس دارویی اروپا (EMA) این دارو را رد کرد.

در مقاله ای که توسط دیوید کنپمن محقق کلینیک مایو و همکارانش در نشریه «آلزایمر و زوال عقل» در نوامبر 2020 منتشر شد، اشاره شد که شواهد کافی برای توجیه درخواست تایید این دارو وجود ندارد.

«پیتر پاسمور»، استاد سالمندان و سالمندان در دانشگاه کوئینز در بلفاست، نیز معتقد است که سازمان غذا و داروی آمریکا داروی بالیایی آدوکانوماب را بدون اشاره به هیچ مزیتی تایید کرده است.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان