(فیلم) از اشغال سفارت آمریکا تا حمله متجاوزان آمریکایی به شمال

فرارو- حسین آخانی استاد دانشگاه و کارشناس محیط زیست با انتشار ویدئویی در اینستاگرام از ابتکار معصومی که سال ها رئیس سازمان محیط زیست ایران بود به شدت انتقاد کرد.

اتفاق عجیبی بود که سیزدهم فروردین ماه به یک سفر علمی به گیلان رفتم. چهل و سه سال پیش، ابتکار بی گناه و کمک آن به اشغال سفارت آمریکا، تلاش کرد هر روزنه ای را برای عبور آمریکایی ها به ایران ببندد. اما تاریخ کاملاً با آنچه این جوانان فکر می کردند نابالغ بودند متفاوت بود. از آن زمان تا کنون اتفاقات عجیبی رخ داده است.

چاار باغ در چار و چار роз گارگانغیری کرد качество часть на тарих ایران در آمریکا. جنگ بر ما تحمیل شد و با وجود گذشت چهل و سه سال، نه تنها سفارت آمریکا بازگشایی نشد، بلکه مردم را تحریم های سنگین خورد.

سفارت بسته شد اما راه خروج ایرانیان به آمریکا بسته نشد و سبک زندگی آمریکایی و توسعه سبک آمریکایی علیه اکثر مردم و حتی نهادهای آمریکایی بود.

سفارتخانه های آمریکا در ترکیه و دفاتر ویژه امارات در ایران باز شده است تا مجاری برای بردن ایرانیانی که چیزی در کیفشان داشتند ایجاد شود. از استعداد علمی گرفته تا سرمایه و نیروی کار.

ارزش پول ملی در برابر دلار بیش از پنج هزار برابر کاهش یافت، اما ارزش ملک افزایش یافت. آنقدر افزایش یافت که حتی از کشورهای پیشرفته هم پیشی گرفت. همین بس که دلارهای نامحسوسی که از شکاف های تحریم با مغازه های گران قیمت وارد ایران شده و تبدیل به دلار شده بود به جیب غرب برمی گشت! حتی پسر و دختر معصومه ابتکار، محمد خاتمی و فرزندان بسیاری از جاهای هر دو حزب به مسیر سیاسی آمریکا، انگلیس و کانادا رفتند.

سرنوشت ابتکار بی گناه از همه عجیب تر بود. او دوازده سال رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بود. او که خود را بانوی سبزپوش می دانست، پس از انقلاب به مدت سه سال صندلی کابینه را در اختیار داشت.

از اینکه امسال رفتم شمال پشیمان شدم. در شمال، زباله ها و سگ های ولگرد وجود دارد، حتی گیاهان بومی نیز توسط مهاجمان از آمریکا تا چین مورد هجوم قرار گرفته اند. در خیابان ها و بلوارهای گیلان و حتی در اعماق جنگل گیاهان مهاجم وجود دارد. از زیتون تلخ گرفته تا آمبروسیا، ارس، کلم قرمز، پالونیا، بامبو، سنبل آبی و سابانیا. خانوم عبترکی شما دو عزر کویکی بکارید به ترکی ایران

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

تماس با ما