دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار ابزار جدیدی برای یافتن 100000 سوری «ناپدید شده» شد

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد گفت که سوریه و مردمش با ورود به سیزدهمین سال جنگ داخلی وحشیانه خود و تلاش برای بهبودی پس از زلزله های ویرانگر در فوریه، “لایق صلح” و دانستن حقیقت در مورد سرنوشت عزیزانشان هستند.

100000 سوری مفقود شده اند

“محل اختفا و سرنوشت حدود 100000 سوری ناشناخته استاو گفت. «مردم در هر بخش از کشور و در همه بخش‌ها عزیزانی دارند که مفقود شده‌اند، از جمله اعضای خانواده که مفقود شده‌اند. به زور ناپدید شد، ربوده شد، شکنجه شد و خودسرانه بازداشت شد

وی با قدردانی از کار شجاعانه انجمن های خانواده، قربانیان و بازماندگان سوری و سایر گروه های جامعه مدنی برای ترسیم مسیری رو به جلو، از مجمع عمومی خواست تا یک نهاد بین المللی جدید.

وی گفت: ما باید برای حل این وضعیت بسیار دردناک با قاطعیت و فوریت تلاش کنیم. از همه کشورهای عضو می خواهد که اقدام کنند و از دولت سوریه و همه طرف‌های درگیر می‌خواهد تا همکاری کنند.

” ضروری است که کمک به بهبودی سوری ها و مانعی بر سر راه تامین صلح پایدار بردارند.” ” جامعه بین المللی یک تعهد اخلاقی دارد برای کمک به تسکین مشکلات آنها.»

مکانیسم پیشنهادی جدید

ولکر ترک، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، با تکرار آن فراخوان و تشریح پارامترهای چنین مکانیزم جدیدی، یافته‌های مشاوره‌های خود را با سهامداران اصلی، از کمیته بین‌المللی صلیب سرخ گرفته تا انجمن‌های سوری، به اشتراک گذاشت.

افراد مورد مشورت، همراه با تعدادی از کشورهای عضو، توافق کرده بودند که یک نهاد جدید و اختصاصی باید ایجاد شود وظیفه ساده‌سازی تلاش‌های موجود را دارد.

مکانیزم خواهد بود با محوریت قربانیان و بازماندگانتاکید بر حساسیت جنسیتی، اطمینان از فراگیری، بدون تبعیض عمل کننداو گفت، و در تمام فعالیت‌های جستجو با این فرض کار هدایت می‌شود که فرد مفقود شده زنده است و به کمک فوری نیاز دارد، او با استفاده از مشورت با سهامداران.

بحران افراد گمشده در سوریه است در عظمتش خرد کنندهاو گفت. «غیبت مداوم ده‌ها هزار نفر، از کودکان کوچک گرفته تا مردان و زنان مسن، برای اقدام قوی فریاد می زند. این درد مشترک در محلات و روستاهای سراسر کشور باید برطرف شود. آشتی بدون چنین کاری دور باقی خواهد ماند.»

اصلاح جوامع تقسیم شده

او با پیشنهاد چندین پارامتر اضافی، گفت که مکانیسم باید باشد جایی که بازماندگان و خانواده ها احساس امنیت می کنند، به طور کامل باشد مبتنی بر حقوق بشرو شفافیت و سازگاری را تضمین کند.

“خواهد بود صلح پایدار در سوریه بدون پیشرفت وجود ندارد در مورد این مسائل که برای خانواده ها، جوامع و جامعه به عنوان یک کل اساسی است.” «گام‌هایی در این راستا می‌تواند شروع به بازگرداندن اعتماد بین جوامع تقسیم شده ما کمتر از این به مردم سوریه مدیون نیستیم.»

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما