تغییر سازان جوان با نفوذ توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته شدند |

هر دو سال یک بار، دفتر فرستاده دبیرکل در امور جوانان، تغییر آفرینان جوانی را انتخاب می کند که در خط مقدم تلاش ها برای مبارزه با مبرم ترین مسائل جهان قرار دارند و رهبری آن ها موجب تسریع دستیابی به اهداف توسعه پایدار می شود.

گروه فعلی رهبران پس از یک فراخوان آزاد برای درخواست در اوایل سال جاری انتخاب شدند که منجر به بیش از 5400 درخواست از بیش از 190 کشور شد. این ابتکار از زمان راه اندازی در سال 2016 به طور جمعی به میلیون ها جوان در سراسر جهان رسیده است.

17 رهبر جوان برای اهداف توسعه پایدار (SDGs)، یک گروه متنوع و بسیار موفق هستند که همگی بین 17 تا 29 سال سن دارند و از تمام نقاط جهان می آیند و در تمام ارکان سازمان ملل متحد از جمله توسعه پایدار فعالیت می کنند. ، حقوق بشر و صلح و امنیت.

در میان آنها یک فضانورد مشتاق، یک شاعر و یک مدال پارالمپیک وجود دارد. دیگران از هنرمندان گرفته تا کارآفرینان آب و هوا و مبتکران آموزش و پرورش را شامل می شود.

“کلاس 2022 رهبران جوان برای SDGs نماینده یک گروه فوق العاده متنوع، متقاطع و الهام بخش از جوانان است که بهترین فعالیت و حمایت از جوانان جهانی را در به چالش کشیدن وضعیت موجود و ایجاد دنیایی بهتر برای همه منعکس می کنند.” جایاتما ویکرامانایاک، فرستاده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور جوانان گفت.

این جوانان حتی در میان همه‌گیری مداوم، بحران آب و هوا و بی‌ثباتی جهانی، انعطاف‌پذیری، تدبیر و رهبری زیادی در یافتن راه‌حل‌های نوآورانه برای بزرگترین چالش‌های جهان نشان می‌دهند.»

فضایی امن برای بانوان

رونل کینگ، یک فعال عدالت جنسیتی برنده چند جایزه از باربادوس، و رهبر جوان برای اهداف توسعه پایدار.

در سال 2016، رونل کینگ، یک فعال عدالت جنسیتی برنده چندین جایزه از باربادوس، هشتگ #LifeInLeggings را تأسیس کرد. به عنوان فضای امنی برای ابراز وجود زنانی که خشونت جنسی را تجربه کرده بودند، ایجاد شد، به یک سازمان مردمی تبدیل شد: زنان، با تشویق همبستگی، این قدرت را پیدا کردند که در پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود درباره تجربیات خود صحبت کنند.

خانم. کینگ نقش مهمی در راهپیمایی همبستگی زنان خیابان‌های ما را پس بگیریم، و پارلمان صورتی، که به دنبال افزایش مشارکت زنان در فضاهای تصمیم‌گیری است، ایفا کرده است که جایزه نوآوری نلسون ماندلا-گراکا ماشل در سال 2021 را در این بخش دریافت کرد. دموکراتیزه کردن فرآیندها و سیستم های حکمرانی.

جوایز دیگر او شامل جایزه قهرمان جوانان 2017، جایزه رهبر جوان ملکه 2018 توسط اعلیحضرت، ملکه الیزابت دوم در کاخ باکینگهام، جایزه رهبر جزیره آینده در سال 2022 و جایزه تغییر ساز 30 زیر 30 سال Ignite Caribbean 2022 است.

شنا در سربالایی

جمال هیل، قهرمان پارالمپیک ایالات متحده و رهبر جوان برای اهداف توسعه پایدار.

جمال هیل به عنوان یک شناگر در بازی های پارالمپیک توکیو 2020 نماینده آمریکا بود و مدال برنز را به دست آورد. او برای کمک به دیگران در یادگیری شنا کردن و کاهش تعداد افرادی که هر سال غرق می شوند، وقف شده است.

آقای. هیل از پلتفرم جهانی خود برای ارائه منابع آموزش شنا، فرصت ها و الهام بخشی به میلیون ها نفر در سراسر جهان، از جمله جوانان دارای معلولیت، استفاده می کند.

آقای. هیل بنیانگذار بنیاد Swim Up Hill است که بر دسترسی به جوامع رنگین پوست با درآمد کم و متوسط ​​در سطح ملی و بین المللی تمرکز دارد که بیشترین خطر غرق شدن را دارند. تا به امروز، این سازمان مشارکت هایی را در سراسر ایالات متحده و همچنین برنامه های بین المللی در کلمبیا، پرتغال و در کشورهای شمال آفریقا ایجاد کرده است.

بهداشت، مد و حقوق بشر

مایادا عادل، پزشک سودانی، طراح مد، مدافع حقوق زنان برای برابری سلامت و یک فعال حقوق پناهندگان.  او همچنین یک رهبر جوان برای اهداف توسعه پایدار است.

مایادا عادل یک پزشک سودانی، طراح مد، مدافع حقوق زنان برای برابری سلامت و یک فعال حقوق پناهندگان است. او که در فرانسه مستقر است، روی کمپین هایی با تمرکز بر پایان دادن به خشونت مبتنی بر جنسیت، به ویژه علیه ختنه زنان در سودان و مالی، کار کرده است.

خانم. عادل توسط وزارت امور خارجه فرانسه به عنوان نماینده جوانان سودانی در کنفرانس پاریس برای سودان در سال 2021 انتخاب شد و او به نمایندگی از زنان سودانی در مجمع برابری نسل ها حضور داشت، جایی که او به اهمیت ادغام زنان پناهنده در جوامع و جوامع سراسر فرانسه پرداخت.

پلتفرم هنری LaLoupeCreative، که توسط خانم. عادل از هنرمندان پناهنده در سراسر جهان حمایت می کند و به آنها فرصتی می دهد تا در یک برنامه آموزشی شرکت کنند که می تواند به توسعه مهارت های آنها و ایجاد “کلینیک های هنری” کمک کند.

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

تماس با ما