تصاویری از تلسکوپ فضایی جیمز وب

ناسا و آژانس‌های فضایی شریک آن مجموعه‌ای از تصاویر خیره‌کننده – از سحابی کارینا در کهکشان راه شیری تا خوشه‌ای از کهکشان‌های بسیار دورتر را نشان دادند – که توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب، بزرگترین و قدرتمندترین رصدخانه فضایی که تاکنون به فضا پرتاب شده، گرفته شده‌اند. عکس زیر پنج کهکشان استفان را نشان می‌دهد که چهار تای آن‌ها با نیروهای گرانشی‌شان برهم‌کنش می‌کنند و به هم کشیده می‌شوند.

اولین تصویر وب از سحابی حلقه جنوبی، ستاره ای در حال مرگ که گاز و غبار را بیرون می زند، در مداری با ستاره ای جوان تر.

تصویر تلسکوپ وب از خوشه کهکشانی SMACS 0723 شامل هزاران کهکشان، از جمله کم نورترین اجرام مشاهده شده در فروسرخ است. نور کم‌نورترین و دوردست‌ترین کهکشان‌ها در این تصویر حدود 13.1 میلیارد سال قدمت دارد.

نسخه مادون قرمز وسط اولین تصویر وب از سحابی حلقه جنوبی.

کار بر روی تلسکوپ فضایی جیمز وب در Northrop Grumman در کالیفرنیا در آوریل 2020 انجام شد.

تصویر این تلسکوپ از خوشه کهکشانی SMACS 0723 شامل هزاران کهکشان، از جمله کم نورترین اجرام مشاهده شده در فروسرخ است. نور SMACS 0723 در تصویر زیر 4.6 میلیارد سال قدمت دارد.

لارکین کری، مهندس نوری، در حال بررسی دو بخش آینه آزمایشی تلسکوپ فضایی جیمز وب بر روی یک نمونه اولیه در مرکز پرواز فضایی گدارد در گرین‌بلت، Md.، در سال 2014 است.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما