بهترین و بدترین عادات برای بینایی

اگر در کودکی به خاطر مطالعه در تاریکی مورد سرزنش قرار گرفته اید، یا اگر هنگام کار با رایانه از عینک های مسدود کننده نور آبی استفاده کرده اید، ممکن است تصورات نادرستی در مورد سلامت چشم داشته باشید.

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، حدود چهار نفر از هر 10 بزرگسال در ایالات متحده در معرض خطر بالای از دست دادن بینایی هستند. اما بسیاری از بیماری های چشمی قابل درمان یا پیشگیری هستند. Joshua Ehrlich، استادیار چشم پزشکی و علوم بصری در دانشگاه میشیگان.

در اینجا 9 باور رایج مردم در مورد سلامت چشم و آنچه متخصصان در مورد آنها می گویند آورده شده است.

درست است، واقعی. به گفته دکتر، چشمان ما قرار نیست برای مدت طولانی روی اشیاء نزدیک به صورت ما تمرکز کنند. Xiaoying Zhu، دانشیار بالینی بینایی سنجی و محقق اصلی نزدیک بینی در کالج بینایی سنجی SUNY در شهر نیویورک. وقتی این کار را انجام می‌دهیم، به‌ویژه در دوران کودکی، کره چشم را تشویق می‌کند که طولانی‌تر شود، که به مرور زمان می‌تواند باعث نزدیک‌بینی یا نزدیک‌بینی شود.

برای کمک به کاهش فشار روی چشم، دکتر. زو توصیه می کند از قانون 20-20-20 پیروی کنید: پس از هر 20 دقیقه مطالعه دقیق، حداقل به مدت 20 ثانیه به چیزی در فاصله 20 فوتی نگاه کنید.

نادرست با این حال، اگر نور آنقدر کم باشد که لازم است کتاب یا تبلت خود را نزدیک صورت خود بگیرید، می تواند خطرات ذکر شده در بالا را افزایش داده و باعث خستگی چشم شود که می تواند باعث درد در اطراف چشم ها و شقیقه ها، سردرد و مشکل در تمرکز شود. اما اینها معمولاً علائم موقتی هستند، دکتر. زو گفت.

درست است، واقعی. ماریا لیو، استادیار اپتومتری بالینی در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، گفت: برخی تحقیقات (بیشتر روی کودکان متمرکز شده است) نشان می دهد که وقت بیرون از منزل می تواند خطر ابتلا به نزدیک بینی را کاهش دهد. کارشناسان به طور کامل دلیل این امر را نمی‌دانند، اما برخی تحقیقات نشان می‌دهند که نور شدید خورشید ممکن است شبکیه را تشویق به تولید دوپامین کند، که از طولانی‌شدن چشم جلوگیری می‌کند (اگرچه این آزمایش‌ها بیشتر با حیوانات انجام شده است، دکتر ژو گفت).

درست است، واقعی. دلیلی وجود دارد که کارشناسان می گویند به خورشید خیره نشوید. قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه های فرابنفش A و B در نور خورشید می تواند باعث آسیب جبران ناپذیری به شبکیه شود. ارلیش گفت. او گفت که این همچنین می تواند خطر ابتلا به آب مروارید را افزایش دهد.

قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه ماوراء بنفش همچنین می تواند خطر ابتلا به سرطان در چشم را افزایش دهد. ارلیش گفت – اگرچه این خطر کم است. استفاده از عینک آفتابی، عینک یا تماسی که اشعه ماوراء بنفش را مسدود می کند می تواند محافظت کند.

نادرست برخی از بیمارانی که نیاز به عینک دارند، به صفال خانال، استادیار اپتومتری و علوم بینایی در دانشگاه آلاباما در بیرمنگام می‌گویند که همیشه از عینک خود استفاده نمی‌کنند، زیرا فکر می‌کنند این کار باعث بدتر شدن وضعیت آنها می‌شود. او گفت: «این درست نیست. اگر به عینک نیاز دارید، باید از آن استفاده کنید.

نادرست. در حالی که برخی از تحقیقات نشان داده اند که قرار گرفتن در معرض نور آبی می تواند به شبکیه آسیب برساند و به طور بالقوه باعث مشکلات بینایی در طول زمان شود، هیچ شواهد محکمی تایید نکرده است که این امر در مواجهه با نور آبی در انسان اتفاق می افتد. ارلیش گفت. وی افزود همچنین هیچ مدرکی مبنی بر اینکه استفاده از عینک مسدود کننده نور آبی سلامت چشم را بهبود می بخشد وجود ندارد.

اما صفحه‌نمایش‌ها می‌توانند از راه‌های دیگری که در بالا توضیح داده شد، از جمله با ایجاد خشکی چشم برای بینایی مضر باشند. زو گفت. او گفت: «وقتی به صفحه‌ای خیره می‌شویم، آن‌طور که باید پلک نمی‌زنیم، و این می‌تواند باعث خستگی چشم و تاری دید موقت شود.

درست است، واقعی. یک مطالعه CDC در سال 2011، سیگار کشیدن را با بیماری‌های چشمی مرتبط با سن در افراد مسن‌تر، از جمله آب مروارید و دژنراسیون ماکولا مرتبط با سن، مرتبط دانست، بیماری که در آن بخشی از شبکیه از بین می‌رود و دید شما را تار می‌کند. مواد شیمیایی سمی موجود در سیگار وارد جریان خون شما می شود و به بافت های حساس چشم از جمله شبکیه، عدسی و ماکولا آسیب می رساند. خانال گفت.

درست است، واقعی. در حالی که رژیم غذایی پر از هویج به شما بینایی کامل نمی دهد، برخی شواهد نشان می دهد که مواد مغذی موجود در آن برای سلامت چشم مفید هستند. به عنوان مثال، یک کارآزمایی بالینی بزرگ نشان داد که مکمل‌های حاوی مواد مغذی موجود در هویج، از جمله آنتی اکسیدان‌هایی مانند بتاکاروتن و ویتامین‌های C و E، می‌توانند پیشرفت دژنراسیون ماکولا مرتبط با افزایش سن را کاهش دهند.

پیروی از یک رژیم غذایی غنی از آنتی اکسیدان لزوما از بروز بیماری چشمی جلوگیری نمی کند، اما می تواند مفید باشد “به ویژه برای افرادی که دژنراسیون ماکولا اولیه دارند.” ارلیش گفت.

نادرست. بسیاری از علل کاهش بینایی در بزرگسالی – از جمله دژنراسیون ماکولا مرتبط با سن، آب مروارید و گلوکوم – قابل پیشگیری یا درمان هستند، اگر به موقع آنها را تشخیص دهید. ارلیش گفت. او افزود، اگر بینایی شما در حال کاهش است، آن را به عنوان “فقط پیری” نادیده نگیرید. او گفت که مراجعه فوری به اپتومتریست یا چشم پزشک (یا به طور منظم، هر سال) بهترین شانس را برای جلوگیری از این شرایط به شما می دهد.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما