ایالات متحده می گوید، ضد حمله اوکراین طاقت فرسا و پرهزینه است، اما امیدوارکننده است

مقامات اوکراینی و آمریکایی روز پنجشنبه اذعان کردند که ضدحمله اوکراین علیه دفاع مهیب روسیه خسته کننده و خونین بوده است، اما آنها اصرار داشتند که دستاوردهایی داشته و هر گونه حکمی در مورد موفقیت آن بسیار زودرس است.

هفته گذشته، کیف یک حمله چند جانبه را به قلمرویی در جنوب شرقی اوکراین که نیروهای مسکو تصرف کرده بودند، آغاز کرد و به دنبال نقاط ضعفی بود تا از آنها بهره برداری کند، به این امید که شبکه عمیق میادین مین، سنگرها، سنگرها، موانع تانک و توپخانه ای را که روس ها ساخته بودند، کوبید.

اوکراین در ابتدا برخی از سکونتگاه ها و روستاهای کوچک را پس گرفت. تحلیلگران مستقل می گویند که در روزهای اخیر، پیشرفت های کیف در مناطق دونتسک و زاپوریژژیا بهتر از کیلومترها اندازه گیری شده است.

هانا مالیار، معاون وزیر دفاع اوکراین به خبرنگاران گفت: «پیشروی بسیار دشوار است. خانم “وقتی به اعداد نگاه می کنید ممکن است کند باشد.” مالیار گفت: “اما پیشرفت مطمئن است.”

ام‌اس. مالیار در اواخر روز پنجشنبه از افزایش بیشتر خبر داد. او گفت: «پیشرفت در تمام جهات حمله وجود دارد. او گفت که نیروهای اوکراینی که به سمت جنوب در جهت بردیانسک و ماریوپل – دو شهر ساحلی کلیدی که مدت‌ها در اختیار روس‌ها بود – در حرکت بودند، حدود یک مایل به جلو حرکت کرده بودند.

وی افزود: دشمن در طول روز بر تعداد موشک‌ها و حملات هوایی و حملات توپخانه‌ای و خمپاره‌ای افزوده است. نیروهای ما با مقاومت شدید دشمن و برتری آنها در تعداد افراد و سلاح‌ها روبرو هستند.»

وزیر دفاع ایالات متحده، لوید جی آستین سوم، و رئیس ستاد مشترک ارتش، ژنرال. مارک ای. میلی، اذعان کرد که نیروهای اوکراین با مقاومت شدید مواجه شده اند و متحمل خسارات می شوند، هم در تلفات انسانی و هم در تانک های غربی و سایر خودروهای زرهی که به تازگی در اختیار آنها قرار گرفته است.

آنها در یک کنفرانس خبری در بروکسل گفتند، اما چنین مشکلاتی انتظار می رفت و هنوز هم انتظارات زیادی دارند. آنها برای دیدار با مقامات کشورهای ناتو و به طور جداگانه با گروه بزرگتری از کشورهایی که به تلاش های جنگی اوکراین کمک می کنند، آنجا بودند.

او گفت: “جنگ سیال، پویا و غیرقابل پیش بینی است.” آستین، ژنرال سابق ارتش. مبارزه اوکراین یک سرعت آسان برای رسیدن به خط پایان نیست. وی افزود: ما می دانیم که خسارت جنگی به هر دو طرف وارد خواهد شد.

اما او گفت که اوکراین توانایی بازیابی و تعمیر برخی از خودروهای زرهی معلول خود را دارد.

ژنرال میلی گفت: “این یک مبارزه بسیار دشوار است، یک مبارزه بسیار خشونت آمیز است، و احتمالاً زمان قابل توجهی و هزینه زیادی خواهد برد.” نه اوکراین و نه متحدانش تخمینی از تلفات این حمله متقابل ارائه نکرده اند.

او در مورد روس‌ها افزود: «رهبری آنها لزوماً منسجم نیست، روحیه سربازان آنها بالا نیست. آنها در موقعیت های دفاعی نشسته اند. بسیاری از آنها حتی نمی‌دانند چرا آنجا هستند.»

رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر وی. پوتین، این هفته به طور عمومی اعتراف کرد که روسیه چالش هایی دارد، از جمله کمبود مهمات دقیق و درگیری بین فرماندهی نظامی و یوگنی وی. پریگوژین، رهبر گروه نظامی خصوصی واگنر که رهبری می کرد. حمله روس ها به شهر باخموت.

اما در مصاحبه با خبرنگاران روز سه شنبه، آقای. پوتین مدعی شد که حمله اوکراین به صورت پراکنده بوده و اخیراً سه برابر روسیه تانک از دست داده است، ارقامی که قابل تایید نیست.

رافائل ماریانو گروسی، ناظر ارشد انرژی هسته‌ای سازمان ملل، روز پنجشنبه برای بازدید از نیروگاه هسته‌ای در خطر انقراض Zaporizhzhia که از سال گذشته توسط نیروهای روسی نگهداری می‌شود، وارد منطقه جنگی شد.

آقای. گروسی، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، به نگرانی‌های ایمنی جدید اشاره کرد زیرا تخریب سد کاخوفکا در هفته گذشته، مخزنی را که برای جلوگیری از ذوب شدن سوخت هسته‌ای نیروگاه تامین می‌کند، تخلیه کرد. پس از عبور از خط مقدم برای رسیدن به کارخانه، نگرانی را توضیح داد در پست های توییتر، اما چیزی را که پیدا کرده است نگفت.

روسیه که تقریباً 16 ماه پیش به اوکراین حمله کرد، اخیراً حملات موشکی و پهپادی خود را به اهدافی دور از خط مقدم، اغلب غیرنظامی، افزایش داده است و هفته‌ها بر روی کیف، پایتخت اوکراین تمرکز کرده است، اما این هفته نگاه‌های خود را معطوف کرده است. دیگر شهر ها. پدافند هوایی اوکراین در کیف و اطراف آن بسیار قوی شده است و قادر است اکثر مهمات تهاجمی را سرنگون کند، اما در جاهای دیگر پخش شده است.

روز پنجشنبه، یک موشک به کریو ریه، شهری در مرکز اوکراین اصابت کرد که به یک منطقه صنعتی آسیب رساند و یک نفر مجروح شد، اما هیچ تلفاتی گزارش نشد. روز سه شنبه، یک اعتصاب در همان شهر به یک بلوک آپارتمانی و یک انبار اصابت کرد و دست کم 12 نفر را کشت و ده ها نفر دیگر را زخمی کرد. به گفته مقامات، یک روز قبل، یک موشک آپارتمان ها و یک انبار را در اودسا، در سواحل جنوبی اوکراین منهدم کرد و سه نفر را کشت و صدها نفر را آواره کرد.

اما قدرت آتش بسیار بیشتری از روسیه بر روی نیروهای اوکراینی متمرکز شده است که تلاش می‌کنند بر روی زمین باز در امتداد جبهه‌ای به طول صدها مایل پیشروی کنند.

جک واتلینگ، پژوهشگر و متخصص جنگ زمینی در موسسه Royal United Services در بریتانیا، در مقاله ای که روز چهارشنبه منتشر شد، نوشت: خطوط اصلی دفاعی روسیه هنوز 15 تا 20 کیلومتر (نه تا 12 مایل) فراتر از مواضع فعلی اوکراین قرار دارند. پیشرفت آهسته کیف نشان‌دهنده نبرد خونین برای پاکسازی چاله‌های روباه و سنگرهای حفر شده با دست در امتداد خط مقدم روسیه است.

نیروهای اوکراینی که در تلاش برای پیشروی به سمت این مناطق هستند، به احتمال زیاد توسط پهپادهای روسی از نزدیک ردیابی شده و توسط توپخانه روسیه هدف قرار خواهند گرفت. او نوشت و در نزدیکی خطوط اصلی دفاعی روسیه «خندق‌های درست حفر شده و پست‌های تیراندازی تقویت‌شده با بتون، موانع تانک، کابل روی زمین برای هماهنگ کردن حملات توپخانه و حتی مین‌های بیشتر وجود دارد».

اوکراین بسیاری از نیروهای تهاجمی خود را در حالی که به دنبال نقاط آسیب‌پذیر می‌گردد، عقب نگه داشته است. اما با پیشروی نیروهایش، آقای. واتلینگ و سایر تحلیلگران می گویند، آنها همچنین تحت پوشش دفاع هوایی کمتری قرار خواهند گرفت و ممکن است مورد حمله پایدارتر بالگردها و هواپیماهای جنگی روسی قرار گیرند.

فشار اولیه اوکراین، آقای. واتلینگ گفت، هدف این است که روسیه را وادار کند تا نیروهای ذخیره را از پشت خط مقدم برای تقویت مناطق تحت فشار بیاورد. او نوشت: «هنگامی که این نیروها به جلو کشیده شوند، شناسایی نقاط ضعف در خطوط روسیه آسان تر خواهد شد.

گزارش توسط استیون ارلنگر در بروکسل، مگان اسپشیا در لویو، اوکراین، سوگند ریچارد پرز-پنا سوگند آنوشکا پاتیل در نیویورک.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما