اوکراین: با رفتن به زمستان بدون گرما یا آب، نیازها در میکولایف “بسیار حیاتی” هستند

استفان دوجاریک، هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه در آخر هفته به خرسون و میکولایف که در آن وضعیت بشردوستانه را ارزیابی کرد، با مقامات ملاقات کرد، و پاسخ‌های ارائه شده توسط سازمان‌های امدادی را زیر نظر داشت، در نشست خبری منظم به خبرنگاران، به‌روزرسانی کرد.

او مشاهده کرد که اگرچه افراد بشردوستانه در حال ارائه کمک های حیاتی هستند، “ نیازها بسیار زیاد است“.

ایجاد تغییر

خانم. سخنگوی سازمان ملل گفت که براون از نزدیک شاهد این بود که چگونه از زمانی که دولت کنترل خرسون را دوباره به دست گرفت، تدارکات ارائه شده توسط سازمان ملل متحد و شرکا در زندگی مردم تفاوت ایجاد کرده است.

وی افزود: ما انتظار داریم که با حمایت مسئولان بتوانیم نیازهای اولیه افرادی که در شهر مانده‌اند را پوشش دهیم، در صورتی که بتوانیم به همان میزان کمک‌های ارسالی در دو هفته گذشته ادامه دهیم. شرح داده شده. .

میکولایف “قطع”

در همین حال، وضعیت در میکولایف همچنان «بحرانی» باقی می‌ماند، زیرا این شهر همچنان پذیرای افرادی است که از خرسون فرار می‌کنند – روندی که از زمانی آغاز شد که روسیه برای اولین بار در فوریه اوکراین را مورد حمله قرار داد.

«از آغاز جنگ و تا همین اواخر، میکولایف تقریباً هر روز گلوله باران می شدو باعث شد حدود 250000 نفر از مردمی که در شهر باقی مانده اند به طور کامل آب و سایر خدمات ضروری را قطع کنند. دوجاریک به خبرنگاران گفت.

“مقامات محلی به ما می گویند که اکنون، با دورتر شدن خطوط مقدم از شهر، بالاخره می توانند تعمیر سیستم آب را آغاز کنند.”

زمستان در راه است

برای کمک به مردم میکولایف و کسانی که از جاهای دیگر می‌آیند، اهداکنندگان با تقویت مقامات از سازمان‌های بشردوستانه حمایت می‌کنند تا شهر را برای زمستان آماده کنند.

سخنگو گفت: «برخی نقاط گرمایشی در میکولایف برای کمک به افرادی که نمی توانند خانه های خود را گرم کنند، ایجاد شده است.

امدادگران در حال تهیه تدارکات و ژنراتورهایی هستند تا این مکان‌ها را کاربردی کنند.

وضعیت وخیم

اگرچه برق به تدریج در حال بازسازی است، منابع آب و گرمایش همچنان وخیم است.

او گفت: «ما همچنان نگران وضعیت اسفبار غیرنظامیان در اوکراین هستیم، به ویژه با شروع فصل زمستان». دوجاریک، به رسانه‌ها اطلاع داد که سازمان ملل در تلاش است تا «از مردم با خدمات و تجهیزات حمایت کند تا مطمئن شود که می‌توانند در این ماه‌های سخت محافظت شوند و گرم بمانند».

او از کمک‌کنندگان برای حمایت مالی «فوق‌العاده» آنها از پاسخ بشردوستانه اوکراین تشکر کرد و گفت که 3.1 میلیارد دلار از 4.3 میلیارد دلار درخواست Flash برای سال دریافت شده است.

او گفت: «به منظور حفظ شتاب واکنش و تداوم عملیات برای حمایت از مردم در سراسر اوکراین در این ماه‌های سرد زمستان، تداوم بودجه بدیهی است که حیاتی است».

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما