امباپه پی اس جی را به پیروزی مقابل یوونتوس رساند

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

کیلیان امباپه دو بازی مرگبار نیمه اول را به پایان رساند و پاری سن ژرمن آخرین پیشنهاد خود را برای موفقیت در لیگ قهرمانان اروپا با پیروزی 2-1 در روز سه شنبه در پارک دو پرنس یوونتوس آغاز کرد.

دو گل امباپه خیره کننده بود، گل اول پس از پاس گل ظالمانه نیمار در عرض پنج دقیقه و گل دوم در پایان یک حرکت عالی در اواسط نیمه اول به ثمر رسید.

پاری سن ژرمن در نیمه دوم در حال حرکت بود تا اینکه در اوایل نیمه دوم زنگ بیدارباش دریافت کرد زیرا وستون مک کنی تعویضی با ضربه سر یوونتوس را به بازی برگشت.

با این حال یووه در مقایسه با همین چند سال پیش یک نیروی محو شده است و بدون چندین بازیکن کلیدی از جمله آنخل دی ماریا، ستاره سابق پاری سن ژرمن، به پایتخت فرانسه آمد.

آنها نتوانستند گل تساوی پیدا کنند و پاریسی ها اولین سه امتیاز خود را در گروه H کسب کردند.

کریستف گالتیه، سرمربی پاری سن ژرمن گفت: من از تیم بسیار راضی بودم. پیروزی در شرایط سخت تنها می تواند ما را قوی تر کند.»

امباپه به همراه گالتیه در 24 ساعت منتهی به این بازی به دلیل خندیدن در فرانسه مورد انتقاد شدید قرار گرفته بودند که در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی از او سوالی درباره تصمیم باشگاهش برای سفر برای دیدار آخر هفته گذشته لیگ مطرح شد. به جای سوار شدن به قطاری که دوستدار محیط زیست است، با جت شخصی به نانت بروید.

عملکرد برنده جام جهانی در اینجا حاکی از آن است که هیچ یک از تیترهای منفی از راه دور او را آزار نداده است، زیرا امباپه دقیقاً تأیید می کند که چرا پاری سن ژرمن در پایان فصل گذشته که به نظر می رسید او در حال رفتن به رئال مادرید بود، بسیار ناامید از حفظ او بود.

امباپه به کانال پلاس گفت: «قبل از این بازی می‌دانستیم که نقاط ضعفی داریم، اما تلاش می‌کنیم تا پیشرفت کنیم.

او قرارداد جدیدی را تا سال 2025 در پاریس امضا کرد تا تیم شهرش را به اولین عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا پس از یک دهه شکست ناامیدکننده و تحقیرهای گاه و بیگاه در پایان رقابت‌ها برساند.

من اکنون نقش جدیدی در تیم دارم. مربی از من می‌خواهد کسی باشم که بتوانم توپ را بالا نگه دارم، پشت سر قرار بگیرم و همچنین به عنوان رابط بین لئو و نی عمل کنم. من سعی می‌کنم خود را با شرایط جدید وفق دهم. نقشی داشته باشد و در عین حال گلزنی کند.”

برق رسانی

او تنها به پنج دقیقه زمان نیاز داشت تا در یک شب آرام پس از پیوندی درخشان با نیمار، یکی از رقبای او برای جلب توجه در تیم فوق ستاره‌های PSG، به موفقیت دست یابد.

امباپه که از سمت چپ وارد زمین شد، نیمار را قبل از ادامه داخل محوطه جریمه برای پاسخگویی به پاس برگشتی لذت بخش برزیلی با ضربه والی روی دروازه بان ماتیا پرین در گوشه دور زمین، تامین کرد.

یووه در دقیقه 19 بسیار نزدیک بود که گل را به تساوی بکشاند، زمانی که ضربه سر Arkadiusz Milik از ارسال خوان کوادرادو توسط Gianluigi Donnarumma دفع شد.

تنها سه دقیقه بعد، 2-0 بود، در حالی که امباپه این بار با اشرف حکیمی یک رد و بدل هیجان‌انگیز انجام داد و سپس یک ضربه اول را از مقابل پرین زد.

با توجه به اینکه مارکو وراتی و خرید تابستانی ویتینیا توپ‌های خط میانی را دزدیدند، لیونل مسی بین دفاع یووه و خط میانی لغزید تا پاس‌های هوشمندانه ای ارائه کند و امباپه به دنبال به کارگیری سرعت برق‌آمیز خود بود، PSG چشمگیر به نظر می‌رسید.

اما ماسیمیلیانو آلگری، مربی یووه، مک‌کنی را برای فابیو میرتی بی‌ثمر در نیمه دوم به زمین فرستاد و ملی‌پوش آمریکایی در دقیقه 53 بازی را کاهش داد.

لئاندرو پاردس یک کرنر کوتاه در سمت چپ برای فیلیپ کوستیچ بازی کرد و سانتر او توسط مک‌کنی با ضربه سر به خانه فرستاد و دوناروما در زمین بی‌کسی گرفتار شد.

امباپه لحظاتی قبل از آن فرصت بزرگی را هدر داد تا نتیجه را 3-0 کند، زمانی که تصمیم گرفت به جای انتخاب نیمار در تیرک عقب، به سمت دروازه کناری شوت بزند.

پس از آن، تیم میزبان از دوناروما به خاطر یک سیو خوب برای جلوگیری از ضربه سر دوسان ولاوویچ تشکر کرد، اما یک پیروزی بزرگتر برای پی اس جی بی ارزش نبود، چرا که پرین از گل دیرهنگام نیمار جلوگیری کرد.

آلگری اذعان کرد: “ما می توانستیم یک نتیجه مثبت بگیریم. اما پاری سن ژرمن یک تیم فوق العاده با بازیکنان فوق العاده است و آنها چندین موقعیت نیز داشتند.”

امباپه در این فصل 9 گل در 6 بازی برای تیمش به ثمر رسانده و در 7 بازی اخیر خود در لیگ قهرمانان 8 گل زده است.

اگر او مثل الان به بازی کردن ادامه دهد، در نهایت این سال می تواند سال PSG باشد.

(AFP)

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

تماس با ما