الینا سویتولینا: تنیسور اوکراینی در “ماموریت” برای کمک به کشور جنگ زده

این زن 27 ساله که به طور منظم با خانواده و دوستان خود در اوکراین در تماس است، از تنیس استراحت کرده است تا تلاش های خود را بر جمع آوری سرمایه و آگاهی از وضعیت اسفناک کشورش متمرکز کند.

“بسیار سخت است زیرا آنها [her family] سویتولینا به CNN Sport گفت.

من هر روز با مادربزرگم صحبت می‌کنم تا بدانم چه احساسی دارد. این برای او بسیار سخت است، زیرا برای افراد مسن مهم‌تر از همه این است که یک روتین داشته باشند و در حال حاضر، بمب‌گذاری‌ها و تیراندازی‌های زیادی در اودسا، در شهر من در جریان است. .

“مهم است که هر روز با او در تماس باشم تا به هر طریقی که می توانم از او حمایت کنم.

یکی از مهمترین چیزها نیز حفظ روحیه آنهاست.»

الینا سویتولینا می خواهد از پلتفرم خود برای کمک به اوکراین استفاده کند.

UNITED24

Svitolina در اودسا، یک شهر بندری مهم و استراتژیک که از زمان تهاجم توسط نیروهای روسیه محاصره شده است، متولد شد.

او سپس در 12 سالگی به خارکف نقل مکان کرد و می‌گوید هنگام تماشای درگیری‌های شدیدی که شهر شرقی را به لرزه درآورد، احساس درماندگی می‌کرد.

سویتولینا در 16 سالگی اوکراین را ترک کرد تا جاه طلبی های ورزشی خود را دنبال کند اما همیشه کشورش را در قلب خود داشت. وقتی لحظاتی از دوران کودکی‌اش را به یاد می‌آورد که به شکل‌گیری چنین پیوند قوی با اوکراین کمک کرد، به ریشه‌هایش افتخار می‌کند و لبخند می‌زند.

ستاره تنیس الینا سویتولینا می گوید تمام جوایزی که در مسابقات آزاد مونتری کسب می کند به ارتش اوکراین تعلق می گیرد.
او اکنون این عشق را به بنیاد خود – که کودکان را تشویق می کند تا درس های زندگی را از طریق تنیس بیاموزند – و UNITED24، سازمانی که توسط رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی با هدف جمع آوری کمک های مالی برای تجهیزات پزشکی، دفاع و در نهایت راه اندازی شده است، هدایت کرده است. بازسازی زیرساخت های کشور

سویتولینا اخیراً به عنوان سفیر معرفی شد و با زلنسکی صحبت کرد که او را موظف به متحد کردن جامعه ورزشی و حفظ آگاهی کرد.

سویتولینا در مورد تماس زوم خود با رئیس جمهور و سفیر همکارش، آندری شوچنکو، فوتبالیست اوکراینی، گفت: «این یکی از لحظاتی بود که بیشترین استرس را داشتم و حتی با ورود به زمین تنیس آنقدر استرس نداشتم.

اما او بسیار مهربان بود و صحبت هایش بسیار انگیزه بخش بود […] کاری که او انجام می دهد، شجاعت زیادی می خواهد.

او فقط توضیح داد که این روزها اوکراین واقعاً به چه چیزی نیاز دارد و وضعیت اوکراین را در حال حاضر چگونه می بیند. او هنوز بسیار بسیار انگیزه دارد و اوکراین را دوست دارد و برای کشور ما خواهد مرد.

و این قطعاً چیزی است که همه مردم اوکراین به دنبال آن هستند، برای این گونه افرادی که جان خود را برای کشور فدا می کنند.»

هنوز روزهای اولیه است، اما سویتولینا در حال برنامه‌ریزی رویدادها، به ویژه در جامعه تنیس، برای اواخر امسال است و او می‌گوید که پایه‌ها هدف مشخصی را به او داده‌اند.

بارداری

در میان تاریکی، مقداری روشنایی وجود داشته است. سویتولینا درست قبل از شروع تهاجم متوجه شد که باردار است و با شریک و تنیسور همکار گائل مونفیس در انتظار بچه دار شدن است.

این چیزی است که در کنار خستگی روحی ناشی از تهاجم، باعث شد تا از ورزشی که سعی کرده بود به آن ادامه دهد، استراحت کند.

او گفت: “در ابتدا چند ماه بسیار پر استرس بود، اما بله، حالم خیلی بهتر است.”

“البته، من هنوز بسیار بسیار ناراحتم از وضعیتی که در حال حاضر اتفاق می افتد و می دانم که چند نفر به دلیل تهاجم جان خود را از دست داده اند.

“این من را بسیار غمگین می کند. و به همین دلیل است که من سعی می کنم، می دانید، کمی روی پایه خود، روی UNITED24 تمرکز کنم، فقط برای اینکه ماموریتی داشته باشم که به هر حال بتوانم در آن کمک کنم.”

در حالی که او هنوز انگیزه ای برای بازگشت به تنیس ندارد، اما هدف بلندمدت نمایندگی کشورش در المپیک 2024 پاریس را دارد.

او می داند، شاید بیش از همه، ورزش در مواقع چنین درد دل و سختی چقدر متحد کننده باشد، همانطور که کمپین قدرتمند تیم فوتبال اوکراین در مقدماتی جام جهانی نشان داد.

او گفت: «برای مردم بسیار مهم است که نوع متفاوتی از اطلاعات را ارائه دهند، زیرا، منصفانه بگویم، من 100 درصد نمی‌دانم واقعاً در اوکراین چه اتفاقی می‌افتد.

“برای مردم بسیار بسیار سخت است که هر روز از جهنم عبور کنند. برای افرادی که هنوز در اوکراین هستند، از نظر ذهنی دچار مشکل هستند.

“خیلی خیلی چیزها در حال رخ دادن هستند و آنها از قبل خیلی چیزها را پشت سر گذاشته اند، بنابراین فکر می کنم چیز متفاوتی بیاورم، این چیزی است که فکر می کنم برای آنها لذت می آورد.”

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما