اسناد لو رفته Uber تاکتیک‌های مشکوکی را که برای تسخیر بازارهای جدید استفاده می‌شود، نشان می‌دهد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

تحقیقات رسانه‌ای مشترک روز یکشنبه نشان داد که یک حافظه پنهان فایل‌های محرمانه از شرکت اشتراک‌گذاری سواری اوبر، تاکتیک‌های اخلاقی مشکوک و بالقوه غیرقانونی را نشان می‌دهد که این شرکت برای دامن زدن به گسترش جهانی دیوانه‌کننده‌اش که تقریباً یک دهه پیش آغاز شد، استفاده کرد.

تحقیقاتی که ده‌ها سازمان خبری را شامل می‌شود، که «فایل‌های اوبر» نامیده می‌شود، نشان می‌دهد که مقامات این شرکت از واکنش‌های گاهی خشونت‌آمیز صنعت تاکسیرانی علیه رانندگان برای جلب حمایت استفاده کرده و از مقامات نظارتی طفره می‌روند، زیرا به دنبال تسخیر بازارهای جدید در اوایل تاریخ بود.

این افشاگری ها که از 124000 سند بین سال های 2013 تا 2017 در ابتدا توسط روزنامه بریتانیایی گاردین به دست آمده و با کنسرسیوم بین المللی روزنامه نگاران تحقیقی به اشتراک گذاشته شده بود، آخرین ضربه برای شرکتی است که با بحث و جدل در حمل و نقل محلی منفجر شد.

این حافظه پنهان شامل مبادلات متنی و ایمیلی بین مدیران اجرایی است، با افراد برجسته از بنیانگذار و مدیر اجرایی سابق تراویس کالانیک، که در سال 2017 به دلیل اتهامات اعمال مدیریت وحشیانه و چندین مورد آزار و اذیت جنسی و روانی در شرکت مجبور به استعفا شد.

کالانیک در حالی که برای اعتراض متقابل در میان تظاهرات شدید پاریس در سال 2016 علیه ورود اوبر به بازار فشار می آورد، به دیگر رهبران شرکت پیام داد.

واشنگتن پست، یکی از رسانه‌های درگیر در این تحقیقات، گزارش داد که گسترش سریع اوبر به رانندگان یارانه‌ای و کرایه‌های تخفیف‌خورده متکی بود که صنعت تاکسی را تحت تأثیر قرار می‌داد، و «اغلب بدون دریافت مجوز برای فعالیت به عنوان یک تاکسی و سرویس‌های مختلف».

رانندگان در سراسر اروپا با تلافی خشونت آمیز مواجه شدند زیرا رانندگان تاکسی احساس می کردند معیشت آنها در خطر است. به گفته پست، تحقیقات نشان داد که «در برخی موارد، زمانی که رانندگان مورد حمله قرار می‌گرفتند، مدیران Uber به سرعت به سرمایه‌گذاری روی آوردند» تا به دنبال حمایت عمومی و نظارتی باشند.

به گزارش گاردین، اوبر تاکتیک‌های مشابهی را در کشورهای اروپایی از جمله بلژیک، هلند، اسپانیا و ایتالیا اتخاذ کرده است، رانندگان را بسیج کرده و آنها را تشویق می‌کند که در هنگام قربانی خشونت به پلیس شکایت کنند تا از پوشش رسانه‌ای برای گرفتن امتیاز از این شرکت استفاده کنند. مقامات.

سخنگوی Kalanick این یافته‌ها را قویاً رد کرد و آن را یک “برنامه غلط” خواند و گفت: “او هرگز پیشنهاد نکرد که Uber باید از خشونت به قیمت ایمنی راننده استفاده کند.”

با این حال، اوبر روز یکشنبه را به خاطر “اشتباهات” قبلی منتشر شده توسط رهبری تحت نظر کالانیک مقصر دانست.

او با اشاره به اینکه دارا خسروشاهی، جایگزین وی، گفت: «ما از دوران رویارویی به دوران همکاری منتقل شده‌ایم، و نشان می‌دهیم که می‌خواهیم پای میز مذاکره بیایم و با مخالفان سابق، از جمله اتحادیه‌های کارگری و شرکت‌های تاکسیرانی، نقاط مشترک پیدا کنیم. “وظیفه تغییر هر جنبه از نحوه عملکرد اوبر بود.”

‘کلید کشتار’

پست نوشت، این تحقیقات همچنین نشان داد که اوبر برای فرار از کاوشگرهای نظارتی با استفاده از یک برتری تکنولوژیک تلاش کرده است.

این نمونه‌ای را توصیف می‌کند که Kalanick یک “سوئیچ کشتن” را برای قطع دسترسی از راه دور دستگاه‌های موجود در دفتر آمستردام به سیستم‌های داخلی Uber در طی یک حمله توسط مقامات، اجرا کرد.

او در ایمیلی به یکی از کارمندان نوشت: «لطفا هر چه سریعتر کلید kill را بزنید. “دسترسی باید در AMS (آمستردام) بسته شود.”

دوون اسپورجن، سخنگوی کالانیک، گفت که مدیر اجرایی سابق “هرگز هیچ گونه اقدام یا برنامه ای را که مانع اجرای عدالت در هیچ کشوری شود، مجوز نداد.”

او گفت که کالانیک «این سیستم‌ها را که توسط بخش‌های قانونی و انطباق راه‌اندازی شده‌اند ایجاد، هدایت یا نظارت نکرده است و هرگز در هیچ حوزه قضایی به دلیل ممانعت از اجرای عدالت یا هر جرم مرتبط متهم نشده است».

اما تحقیقات نشان داد که اقدامات اوبر قوانین را زیر پا می گذارد و مدیران از آن آگاه بودند و یکی به شوخی اشاره کرد که آنها «دزدان دریایی» شده اند.

این گزارش‌ها می‌گویند که این پرونده‌ها نشان می‌دهد که اوبر همچنین دولت‌ها را برای کمک به توسعه خود لابی کرده است و به ویژه متحدی در امانوئل مکرون فرانسه پیدا کرده است که از سال 2014 تا 2016 وزیر اقتصاد بود و اکنون رئیس‌جمهور این کشور است.

این شرکت معتقد بود که ماکرون قانون‌گذاران را تشویق می‌کند تا در تفسیر قوانین محدودکننده فعالیت‌های شرکت «کمتر محافظه‌کار» عمل کنند.

مکرون حامی آشکار اوبر و به طور کلی ایده تبدیل فرانسه به یک “ملت نوپا” بود، اما اسناد فاش شده حاکی از آن است که حمایت وزیر حتی گاهی اوقات با سیاست های دولت چپ در تضاد است.

این افشاگری ها خشم سیاستمداران چپ را برانگیخت، آنها پیوندهای اوبر-ماکرون را به عنوان مخالف “همه قوانین ما، همه حقوق اجتماعی ما و علیه حقوق کارگران” محکوم کردند و “غارت کشور” را محکوم کردند.

(AFP)

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان