اخبار مختصر 8 ژوئن 2022 |

این خبر مختصر از سازمان ملل است.

گوترش از سازمان ملل خواستار راه‌حل‌هایی برای «چرخه معیوب افزایش قیمت‌ها» شد

تأثیر جنگ در اوکراین به امنیت غذایی، انرژی و مالی جهانی بسیار آسیب رسانده است و در حال افزایش است.

این پیام دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو گوترش است که روز چهارشنبه خواستار اقدامی برای رفع کمبود دسترسی به غذا در سال جاری و احتمال اقدام شد. کمبود غذا ایستگاه کامل، سال آینده.

با وجود 47 میلیون نفر دیگر که به طور بالقوه با ناامنی غذایی شدید در سال 2023 روبرو هستند، آقای. گوترش مجدداً خواستار پایان دادن به تهاجم روسیه به اوکراین و رهاسازی مواد غذایی از بنادر این کشور درگیر شد.

دبیرکل سازمان ملل گفت و علیرغم تجاوز روسیه، غذا و کودهایی که این کشور نیز تولید می کند، باید دوباره در دسترس جهان قرار گیرد، “با وجود جنگ”.

برای تحقق این امر، آقای گوترش یک گروه واکنش به بحران در زمینه غذا، انرژی و امور مالی به ریاست مقامات ارشد سازمان ملل، ربکا گرینسپن، رئیس بازرگانی و مارتین گریفیتس، رئیس امداد، ایجاد کرده است.

دبیرکل سازمان ملل گفت: در 10 روز گذشته آنها بین مسکو، کیف، آنکارا، بروکسل و واشنگتن رفت و آمد داشته اند.

اما او از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد و اصرار داشت که حدس و گمان می تواند میلیون ها نفر را در سراسر جهان در معرض خطر قرار دهد.

رئیس فائو تاکید کرد: صادرات مواد غذایی باید در سراسر جهان به جریان بیفتد

ماندن در تلاش های بین المللی مداوم برای رسیدگی به رشد نگرانی در مورد امنیت غذایی جهانی که با جنگ در اوکراین مرتبط استیک مقام ارشد سازمان ملل متحد روز چهارشنبه از کشورها خواست که محدودیت هایی را برای صادرات مواد غذایی که در سایر نقاط با کمبود مواجه هستند اعمال نکنند.

“سوگند ناامنی غذایی قیمت های بالا می تواند محرکی برای بی ثباتی باشدگو دونگیو، مدیر کل سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) گفت.
خطاب به گفتگوی مدیترانه ای در مورد بحران غذایی کنفرانس در رم، آقای کو اصرار داشت که “ما باید سیستم تجارت جهانی غذا را باز نگه داریم و اطمینان حاصل کنیم که صادرات محصولات کشاورزی محدود یا مشمول مالیات نیست”.

این مقام ارشد فائو گفت: منطقه دریای مدیترانه شامل 22 کشور در سه قاره است که بسیاری از آنها برای تغذیه جمعیت خود به واردات غلات از اوکراین متکی هستند.

بیشتر کشورهای منطقه واردات مواد غذایی را برای تامین نیازهای مصرف داخلی حتی قبل از جنگ در اوکراین افزایش دادند.

میزان عفونت آبله میمون در کشورهای غیر بومی از مرز 1000 عبور کرد: که

سازمان بهداشت جهانی (WHO) روز چهارشنبه اعلام کرد، عفونت‌های آبله میمون در کشورهای غیر بومی از مرز 1000 عبور کرده است و خطر ابتلا به آن در برخی از کشورها “واقعی” است.

تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل آژانس بهداشت سازمان ملل متحد در یک کنفرانس مطبوعاتی در ژنو گفت که 29 کشوری که ویروس معمولاً در آنها پخش نمی شود موارد تایید شده آبله میمون را داشته اند.

دکتر روزاموند لوئیس، متخصص آبله میمون سازمان جهانی بهداشت:

مواردی که در حال حاضر عمدتاً در محیط غیر آندمیک در بین مردان گزارش شده است، هنوز هم عمدتاً مربوط به مردانی است که با مردان رابطه جنسی دارند. در حال حاضر چند گزارش از موارد در میان زنان وجود دارد، نه آنچنان زیاد، و در حال حاضر هنوز فرصتی برای جلوگیری از گسترش بیشتر آبله میمون در افرادی که در حال حاضر در معرض بالاترین خطر هستند، وجود دارد.

تدروس گفت که ظهور “ناگهانی و غیرمنتظره” آبله میمون در این کشورها نشان می دهد که ممکن است برای مدتی شناسایی نشده باشد.

اما وی افزود که اگر افرادی که به این ویروس مبتلا شده اند خود را در خانه جدا کرده و از تماس نزدیک با دیگران اجتناب کنند، می توان از استقرار این ویروس در کشورهای غیرآندمیک جلوگیری کرد.

تا کنون در سال جاری، آفریقا – جایی که این بیماری بومی است – بیش از 1400 مورد مشکوک به آبله میمون را مشاهده کرده است و 56 نفر بر اثر آن جان خود را از دست داده اند.

تدروس گفت که این بیماری برای چندین دهه مسئول مرگ و میر در سراسر آفریقا بوده است.

دانیل جانسون، اخبار سازمان ملل

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channelGuide to buying household appliances