اخبار مختصر 7 نوامبر 2022 |

او به طور خلاصه اخبار از سازمان ملل است.

رئیس سازمان ملل در COP27 هشدار داد که ما در “بزرگراهی به سوی جهنم آب و هوایی” هستیم

دبیر کل سازمان ملل متحد روز دوشنبه در اولین روز از COP27، کنفرانس تغییرات آب و هوای سازمان ملل در مصر، گفت: “ساعت در حال حرکت است” و بشر در حال حاضر “نبرد زندگی ما” را از دست داده است.

آنتونیو گوترش هشدار داد که “ما در بزرگراهی به سمت جهنم آب و هوایی هستیم و هنوز پایمان روی پدال گاز است.”

او گفت که این سیاره به سرعت به نقاط اوج نزدیک می شود که هرج و مرج آب و هوایی را غیرقابل برگشت می کند و هرگونه امید به محدود کردن افزایش دما تا 1.5 درجه به معنای دستیابی به انتشار خالص صفر جهانی تا سال 2050 است.

وی از همه کشورهای گروه 20 خواست هم اکنون وارد عمل شوند و گفت که کشورهای توسعه یافته باید رهبری را بر عهده بگیرند.

دبیر کل سازمان ملل متحد خواستار انعقاد پیمان همبستگی اقلیمی بین اقتصادهای توسعه یافته و نوظهور شد که به موجب آن کشورهای ثروتمندتر و موسسات مالی بین المللی برای کمک به اقتصادهای نوظهور برای سرعت بخشیدن به انتقال به انرژی پاک حمایت می کنند.

آقای. گوترش با بیان اینکه دو اقتصاد بزرگ آمریکا و چین مسئولیت خاصی برای تحقق این پیمان دارند، گفت: بشریت یک انتخاب دارد: همکاری یا نابودی.

طرح اقدام هشدارهای اولیه در برابر آب و هوای شدید در COP27 راه اندازی شد

در همین حال، یک طرح بلندپروازانه برای هشدار به همه افراد روی کره زمین در مورد آب و هوای شدید و خطرناک در COP27 راه اندازی شده است.

برنامه اقدام هشدارهای اولیه برای همه، که توسط سازمان جهانی هواشناسی (WMO) تهیه شده است، برای پنج سال آینده تنها 50 سنت برای هر نفر در سال هزینه خواهد داشت.

هدف آن ارائه اطلاعات برای پیش بینی طوفان، موج گرما، سیل و خشکسالی و هشدار دادن به کسانی است که پیش از وقوع یک فاجعه تحت تأثیر قرار می گیرند.

بین سال‌های 2023 تا 2027، ابتکار هشدارهای اولیه برای همه حدود 3.1 میلیارد دلار هزینه داشت، مبلغی که با توجه به افزایش بلایای جان‌ها و صدها میلیارد دلار خسارت و خسارت، از مزایای آن کمتر می‌شود.

اسرائیل-فلسطین: شاهدان به بازرسان حقوق بشر سازمان ملل شهادت می دهند

شاهدان شروع به ارائه مدارک در مورد نقض حقوق بشر علیه سازمان های حقوق بشر فلسطینی و قتل یک روزنامه نگار فلسطینی-آمریکایی در کمیسیون تحقیق سازمان ملل در ژنو کرده اند.

شهادت آنها برای اولین بار است که کمیسیون تحقیق در مورد اراضی اشغالی فلسطین از جمله قدس شرقی و اسرائیل جلسات علنی برگزار می کند.

آن ها خواهند تمرکز بر دستور بسته شدن تعدادی از سازمان‌های حقوق بشر فلسطینی به عنوان تروریست و همچنین قتل روزنامه‌نگار شیرین ابواکله که در ماه می سال جاری هنگام پوشش خبری یک حمله به اردوگاه آوارگان جنین در کرانه باختری مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد. .

این کمیسیون که تا روز جمعه تشکیل می شود، از قربانیان، شاهدان، سازمان های جامعه مدنی و نمایندگان قانونی استماع خواهد کرد.

نیکی چادویک، اخبار سازمان ملل

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما