اخبار مختصر 16 ژوئن 2022 |

بر اساس گزارش کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، تعداد آوارگان اجباری بیش از 100 میلیون نفر است

تکان دهنده اکنون 100 میلیون نفر مجبور به ترک خانه های خود شده اند در سطح جهانی، آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، روز پنجشنبه اعلام کرد.

این آژانس در گزارشی جدید اعلام کرد که ناامنی غذایی در سراسر جهان، بحران آب و هوا، جنگ در اوکراین و دیگر موارد اضطراری از آفریقا تا افغانستان، از دلایل اصلی این “نقطه عطف چشمگیر” هستند.

در ژنو، فیلیپو گراندی، رئیس آژانس سازمان ملل متحد، توضیح داد که هر سال در دهه گذشته، تعداد آنها افزایش یافته است.

او گفت که «نمی‌توانست تصور کند» چگونه با ادامه ناامنی غذایی جهانی و بحران انرژی، این روند می‌تواند تغییر کند.

“اگر شما یک بحران غذایی علاوه بر… جنگ، حقوق بشر (نقض حقوق)، آب و هوا، آن را نام ببرید. علاوه بر این، اگر بحران غذایی دارید، روندهایی را که در این گزارش شرح داده شده است و ما شاهد شتاب گرفتن آن در چند ماه اول سال بوده‌ایم، تسریع می‌کند.»

داده‌های کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل همچنین بر نقش حیاتی کشورهای در حال توسعه جهان در پناه دادن به آوارگان تأکید می‌کند و کشورهای با درآمد پایین و متوسط ​​میزبان بیش از چهار نفر از هر پنج پناهجوی جهان هستند.

ایرلند پیشتاز فشار برای مهار تسلیحات انفجاری در محیط‌های جنگ شهری است

تلاش سازمان ملل متحد برای محدود کردن استفاده از تسلیحات انفجاری در شهرها و شهرها در روز پنجشنبه، در حالی که کشورهای عضو آماده گردهمایی در ژنو برای بررسی دستورالعمل‌های جدید بودند، گام مهمی به جلو برداشت.

این توسعه با درک این موضوع انجام شده است که غیرنظامیان در معرض خطر بیشتری از درگیری های مسلحانه هستند که طولانی تر، پیچیده تر و شهری شده اند.

دومینیک گاساور، از دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل، OCHA، گفت: سلاح هایی که همچنان در محیط های شهری مورد استفاده قرار می گیرند، کاملاً برای مناطق بسیار ساخته شده مناسب نیستند.

امروز تخمین زده می شود که حدود 50 میلیون نفر در موقعیت های درگیری شهری یا (تحت تهدید) درگیری شهری زندگی می کنند و در معرض خطرات و خطرات حاد ناشی از این سلاح ها هستند. بنابراین، بیانیه سیاسی فردا که توسط ایرلند که در سه سال گذشته مدیریت این روند را بر عهده داشته است، ارائه خواهد شد، گامی کلیدی برای افزایش حفاظت از غیرنظامیان خواهد بود.”

سال گذشته، بیش از 1200 حادثه مربوط به استفاده از سلاح های انفجاری در مناطق پرجمعیت در 21 ایالت ثبت شد که باعث کشته یا زخمی شدن بیش از 10000 نفر شد.

نزدیک به 90 درصد از قربانیان غیرنظامی بودند که نیاز به هنجارهای بین المللی به روز در مورد استفاده از این سلاح ها را برجسته می کند.

“اعلامیه سیاسی تقویت حفاظت از غیرنظامیان در برابر پیامدهای انسانی ناشی از استفاده از سلاح های انفجاری در مناطق پرجمعیت” قرار است روز جمعه در سازمان ملل در ژنو به کشورهای عضو ارائه شود.

انتظار می‌رود که در اواخر سال، مراسم امضای رسمی امضا شود.

سازمان بین المللی کار می گوید، تنها 6 درصد از کارگران خانگی از حمایت اجتماعی کامل برخوردار هستند

آژانس کار سازمان ملل متحد روز پنجشنبه گفت که کارگران خانگی کمک مهمی به جامعه می کنند، اما حدود نیمی از آنها اصلاً مزایای رفاهی دریافت نمی کنند.

بدتر از آن، آخرین داده‌های سازمان بین‌المللی کار نشان می‌دهد که تنها شش درصد از 75.6 میلیون کارگر خانگی در جهان واجد شرایط دریافت مزایای رفاهی جامع هستند.

سازمان بین‌المللی کار با استناد به داده‌هایی که نشان می‌دهد بیش از ۹ نفر از هر ۱۰ کارگر خانگی به مزایایی که بسیاری از ما بدیهی می‌دانیم، از مراقبت‌های پزشکی گرفته تا بیماری و بیماری‌ها، توضیح داد، این در حالی است که این کارگران کلیدی مراقبت‌های حیاتی را برای خانواده‌ها و خانواده‌ها ارائه می‌کنند. کمک های بیکاری، مستمری های سالمندی و حمایت از معلولیت.

سازمان بین المللی کار در فراخوانی از کشورهای بیشتری برای تبدیل امنیت اجتماعی به کارگران خانگی گفت که گسترش پوشش رفاهی به آنها مطابق با الزامات قانونی نیست زیرا اکثریت قریب به اتفاق آنها به صورت غیررسمی شاغل هستند.

زنان به ویژه آسیب پذیر هستند، زیرا بیش از سه نفر از هر چهار نیروی کار خانگی را تشکیل می دهند.

دانیل جانسون، اخبار سازمان ملل

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما