Ностальжи جام ژانхи/ ژاژه: بادچانس امتیازیم مقابل آرژانتین

تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2014 زیر نظر کارلوس کی روش به میدان رفت. تیم ملی در مرحله گروهی با تیم های آرژانتین، نیجریه و بوسنی همگروه شد.

یکی از خاطره انگیزترین دیدارهای تیم ملی در جام جهانی برزیل، دیدار ایران و آرژانتین است که تیم ملی با وجود موقعیت های قابل توجهی که در این بازی داشت، در نهایت با ضربه مهار نشدنی لیونل بازی را به پایان رساند. مسی در دقایق پایانی اجازه داد شاگردان کارلوس کی روش با شکست از دور رقابت ها حذف شوند.

اشکان دژاق یکی از بهترین بازیکنان ایران مقابل آرژانتین بود. او یکی از موقعیت های طلایی ایران را در این بازی خلق کرد و اگر ضربه سر این بازیکن در دقیقه 67 تبدیل به گل می شد، شاید نتیجه بازی ایران و آرژانتین به کلی تغییر می کرد. دژاگه هم می توانست برای ایران پنالتی بگیرد اما داور مسابقه، برخورد این بازیکن با پابلو زابالتا در دقیقه 54 در محوطه جریمه، پنالتی آرژانتین را نگرفت.

او پس از بازی گفت: بعد از شکست از آرژانتین ناراحت بودم. بازی برای ما خیلی بد تمام شد. ما به عنوان یک تیم کیفیت فوتبال را نشان دادیم و توانستیم زیبایی دفاع تیمی را به نمایش بگذاریم. هدف ما این بود که بازی را برای آرژانتین سخت کنیم. با کمی شانس می توانستیم این بازی را ببریم یا حداقل یک تساوی کسب کنیم. علاوه بر اینکه خوب دفاع کردیم، حمله خوبی هم کردیم. فکر می کنم مهمترین موضوع بازی با آرژانتین همین بود. خیلی بدشانس بودیم که نتوانستیم در دیدار مقابل آرژانتین نتیجه دلخواه را بگیریم.

لیونل مسی در مورد گلزنی نیز به ملی پوشان یادآور شد: نمی توانم افکاری که در لحظه گل در ذهنم گذشت را به شما بگویم. او قطعا یکی از بهترین بازیکنان جهان است و عجیب نیست که بازیکنان بزرگ چنین لحظاتی را خلق کنند. امیدوارم به دنیا نشان داده باشیم که ایران استعدادهای بالایی در فوتبال دارد.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما